Komunikat ws. rzekomego wycieku danych – aktualizacja

Naczelna Rada Adwokacka informuje, że po weryfikacji zasad bezpieczeństwa systemów informatycznych oraz skrzynek e-mail w domenie adwokatura.pl, nie doszło do żadnych wycieków danych. Konta mailowe adwokatów oraz okręgowych rad adwokackich są bezpieczne.

Po otrzymaniu zgłoszenia o zamieszczonym w internecie ogłoszeniu o sprzedaży dostępu do loginów i haseł do skrzynek mailowych adwokatów i okręgowych rad adwokackich, Naczelna Rada Adwokacka uruchomiła odpowiednie procedury prewencyjne. Firmy obsługujące system informatyczny adwokatury oraz domenę adwokatura.pl, po szczegółowym sprawdzeniu sytuacji poinformowały NRA, że nie odnotowano żadnego naruszenia wskazującego na niepowołany dostęp do danych.

Jednocześnie, pomimo powyższych zapewnień, zalecamy oprócz zmiany hasła do używanych skrzynek pocztowych zweryfikowanie czy w opcjach konta pocztowego nie pojawiły się wpisy dotyczące przekierowania korespondencji na nieznane adresy oraz przeskanowanie komputera pod kątem złośliwego oprogramowania.

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry