Kronika Naczelnej Rady Adwokackiej

Przedstawiamy skrót wydarzeń z udziałem Naczelnej Rady Adwokackiej.

19 kwietnia, adw. Przemysław Rosati, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, odbył kolejną rozmowę z minister Anną Goławską, podsekretarz stanu Ministerstwa Zdrowia, na temat zmian w Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19. (czytaj więcej)

19 kwietnia, adw. Przemysław Rosati, prezes NRA, rozpoczął rozmowy z Pełnomocnikiem Ministra Sprawiedliwości ds. Informatyzacji i Dyrektorem Departamentu Informatyzacji i Rejestrów Sądowych Ministerstwa Sprawiedliwości w sprawie wspólnych działań w zakresie informatyzacji i cyfryzacji wymiaru sprawiedliwości.

21-22 kwietnia, adw. Bartosz Tiutiunik, wiceprezes NRA, jako jeden z trzech obrońców reprezentował sędziego Igora Tuleyę przed Izbą Dyscyplinarną Sądu Najwyższego, która rozpatrywała wniosek prokuratury o przymusowe doprowadzenie sędziego na przesłuchanie do prokuratury. Adw. Tiutiunik został obrońcą s. Tuleyi, ponieważ Izba Dyscyplinarna nie zgodziła się na udział przedstawiciela NRA w postępowaniu. W gronie osób wspierających sędziego Tuleyę przed budynkiem Sądu Najwyższego była liczna grupa adwokatów, w tym adw. Przemysław Rosati, prezes NRA i adw. Justyna Mazur, członek NRA. Izba Dyscyplinarna SN 22 kwietnia odmówiła wydania zgody na przymusowe doprowadzenie sędziego Tuleyi na przesłuchanie do prokuratury. (czytaj więcej)

21 kwietnia, adw. Przemysław Rosati, prezes NRA, odbył robocze spotkanie z Komisją Wizerunku.

22 kwietnia, odbyło się posiedzenie Prezydium NRA (przejdź do relacji)

22 kwietnia, adw. Przemysław Rosati, prezes NRA, spotkał się za pośrednictwem platformy Zoom z wszystkimi przewodniczącymi komisji przy Naczelnej Radzie Adwokackiej i z ich koordynatorami.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski