Kronika Naczelnej Rady Adwokackiej

Przedstawiamy skrót wydarzeń z udziałem Naczelnej Rady Adwokackiej.

9-12 listopada, w Krakowie odbyła się XII edycja Dni Kultury Adwokatury.

13 listopada, adw. Dorota Kulińska, dyrektor Instytutu Legislacji i Prac Parlamentarnych NRA wzięła udział w spotkaniu ze studentami prawa Uniwersytetu Warszawskiego w ramach spotkania z prof. prof. dr hab. Zbigniewem Ćwiąkalskim na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

14 listopada, adw. Przemysław Rosati, prezes NRA, wziął udział w Gali Konkursu Rising Stars – Prawnicy liderzy jutra 2023. Laureatem konkursu został adw. Filip Rak. (czytaj więcej)

14 listopada, adw. Andrzej Zwara, członek Prezydium NRA, wziął udział w Turnieju Debat Oksfordzkich w Kościerzynie, zorganizowanym w ramach VIII Pomorskiego Tygodnia Edukacji Prawnej.  Naczelna Rada Adwokacka ufundowała nagrody dla zwycięzców Turnieju.

15 listopada, rozpoczęła się akcja „Adwokat na uczelni”. w ok. 30 uczelniach w całym kraju adwokaci i aplikanci adwokaccy spotykają się ze studentami prawa, by opowiedzieć o aplikacji adwokackiej i zawodzie adwokata. Adw. Przemysław Rosati, prezes NRA oraz adw. Dorota Kulińska, dyrektor Instytutu Legislacji i Prac Parlamentarnych, spotkali się ze studentami Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

16 listopada, odbyło się 112. posiedzenie Prezydium NRA (czytaj relację)

17 listopada, adw. Przemysław Rosati, prezes NRA, wziął udział w ogólnopolskiej konferencji naukowej „Komornik sądowy – postrzeganie społeczne a rzeczywistość prawna”. Konferencję zorganizowano w ramach obchodów Dnia Solidarności Przeciwko mowie Nienawiści i Agresji w Mediach i Polityce. Przypomnijmy, że mija rok od tragicznej śmierci komornik Ewy Kochańskiej, zaatakowanej w kancelarii przez nożownika.

17 listopada, rozpoczyna się Ogólnopolskie Forum Aplikacji Adwokackiej w Gdańsku. W spotkaniu z aplikantami weźmie udział adw. Przemysław Rosati, prezes NRA.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski