Lekcje o Konstytucji wracają do szkół

Lekcje o Konstytucji RP, prowadzone przez adwokatów, aplikantów adwokackich i przedstawicieli innych zawodów prawniczych, wracają do szkół. Już IX edycja Tygodnia Konstytucyjnego odbędzie się w dniach 30 maja - 4 czerwca. Zapisy do prowadzenia zajęć trwają do 11 maja.

Naczelna Rada Adwokacka jest partnerem Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy przy organizacji Tygodnia Konstytucyjnego.

Tegoroczna edycja jest szczególna z uwagi na to, że 2 kwietnia br. obchodziliśmy 25. rocznicę uchwalenia Konstytucji RP.

Adwokaci i aplikanci adwokaccy, którzy chcą poprowadzić lekcje w szkołach na temat znaczenia Konstytucji w życiu obywateli, proszeni są o przesyłanie zgłoszeń do 11 maja poprzez formularz:


(link do formularza)

Stowarzyszenie Hołdy oferuje pomoc dydaktyczną - podręcznik „Jak uczyć ciekawie o Konstytucji i prawie. Tydzień Konstytucyjny dla Nauczycieli i Nauczycielek” – zawierający przykładowe scenariusze zajęć. Podręcznik dostępny jest pod linkiem:

(link do podręcznika)

Tydzień Konstytucyjny ma zasięg ogólnopolski, a warsztaty są bezpłatne. Od 2016 r. odbyło się łącznie 8 edycji, w których ponad 4 tysiące prawników przeprowadziło zajęcia dla ok. 220 670 uczniów z 2769 szkół w całej Polsce. Entuzjastyczne reakcje nauczycieli, słuchaczy i prawników biorących udział w minionych edycjach świadczą o tym, że jest to inicjatywa potrzebna.

Zajęcia odbywają się w ramach jednej lub dwóch godzin lekcyjnych (w zależności od decyzji szkoły) i przeznaczone są dla młodzieży powyżej 13 roku życia (t.j. od 7 klasy szkoły podstawowej). Za prowadzenie jednych zajęć adwokatowi przysługują 3 punkty szkoleniowe.

W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z adw. Sylwia Gregorczyk-Abram za pośrednictwem maila: stowarzyszenie@stowarzyszenieholda.pl.

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski