Marsz tysiąca tóg - spotkanie adwokatów przed siedzibą NRA


Adw. Jacek Trela, prezes NRA oraz adw. Rafał Dębowski, sekretarz NRA, zapraszają adwokatów, którzy wezmą udział w Marszu tysiąca tóg 11 stycznia w Warszawie, do spotkania nieco wcześniej przed siedzibą Naczelnej Rady Adwokackiej, skąd jako grupa środowiska adwokackiego dołączą się do Marszu.

Spotkanie pod siedzibą NRA (ul. Świętojerska 16) wyznaczone jest na godz. 14.25. Stamtąd jako grupa adwokaci przejdą na miejsce zbiórki prawników wskazane przez organizatorów Marszu u zbiegu ulic Długiej i Miodowej na godz. 14.30.

Hasłem marszu jest "Prawo do niezawisłości, prawo do Europy". Organizatorzy nie przewidują przemówień, proszą też o przejście trasy w milczeniu, bez wznoszenia haseł ani okrzyków. Prawnicy proszeni są o zabranie tóg, a osoby towarzyszące o ubranie się w kolorze czarnym, w geście solidarności z prześladowanymi przez władzę polityczną sędziami.

Marsz ma być wyrazem sprzeciwu wobec zamykania prawnikom ust, a także okazaniem szacunku dla prawa krajowego i europejskiego.

Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą flag Polski i Unii Europejskiej, latarek i lampek, ale nie świeczek - są niebezpieczne w tłumie. Zakończenie marszu planowane jest na godz. 18.00.


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry