Nowe Technologie w praktyce prawnika - książka Biblioteki Palestry


W ramach Biblioteki Palestry ukazała się książka "Nowe technologie w praktyce prawnika", praca zbiorowa pod redakcją naukową Patryka Ciuraka i Grzegorza Wierczyńskiego.

Książka jest elementem projektu edukacyjnego "Nowe technologie w praktyce adwokata i adwokatki", przygotowanego przez Bibliotekę Palestry NRA.

Celem książki jest upowszechnienie wiedzy na temat nowych technologii, przydatnych w pracy osób wykonujących zawody prawnicze. Opisane sa one w taki sposób, by umożliwić zupełnym laikom ocenę zalet, ale też potencjalnych zagrożeń, które te technologie niosą. Książka ma budować świadomość nowych technologii i pomóc dokonywać przemyślanych wyborów w tym zakresie.

Książka jest podzielona na trzy części. Pierwsza dotyczy narzędzi służących do wyszukiwania informacji o prawie (legal research).

W drugiej opisane zostały wybrane narzędzia i praktyki ułatwiające przetwarzanie i wykorzystywanie tej informacji (legal tech).

W trzeciej przedstawiono zagadnienie, które przenika obie poprzednie części, czyli problem cybebezpieczeństwa. Ostatnia część opracowana została w całości przez Marcina Rojszczaka (Zakład Prawa Administracyjnego i Nauki o Politykach Publicznych, Polityka Warszawska), który na podstawie bogatego doswiadczenia i wiedzy eksperckiej kompleksowo omawia zagadnienia dotyczące cyberbezpieczeństwa kancelarii prawnej. W rozdziale opisano m.in. najistotniejsze zagrożenia dla kancelarii i przechowywanych w niej informacji, błędy i mity związane z postrzeganiem cyberbezpieczeństwa orz wskazówki jak zbudować system bezpieczeństwa IT kancelarii wraz z praktycznymi rekomendacjami w tym zakresie.

Wstęp do publikacji napisali adw. Przemysław Rosati, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej i adw. Andrzej Zwara, prezes Biblioteki Palestry.

"Książka Nowe technologie w prakyce prawnika powinna stać się podręcznikiem codziennego użytku. Na pewno pomoże Czytelnikom nie tylko odnaleźć się w cyfrowym świecie, ale też zmienić nastawienie do wszechobecnej cyfryzacji" - pokreślił adw. Rosati, prezes NRA. Nowoczesne technologie przedstawione w książce są narzędziami, dzieki którym praca i komunikacja z sądami, współpracownikami z kancelarii i samymi klientami będzie łatwiejsza, sprawniejsza i korzystna dla wszystkich stron."

"Jestem przekonany, że publikacja pozwoli Czytelnikom wejść w świat nowoczesnych technologii w sposób świadomy i odpowiedzialny - napisał adw. Zwara, prezes Biblioteki Palestry.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa ARCHE.

Publikacja do  nabycia w księgarniach internetowych. 

Zobacz prezentację


(przejdź do storny wydawnictwa)

(przejdź do strony ze sprzedażą książki)
Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry