10 kwietnia 2010 r. - Pamiętamy...

W sobotę, 10 kwietnia br. dokładnie o godz. 8.41 w 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej pod siedzibą biura Naczelnej Rady Adwokackiej przy ul. Świętojerskiej 16 w Warszawie, zebrali się przedstawiciele Naczelnej Rady Adwokackiej i współpracownicy ś.p. Prezes Joanny Agackiej-Indeckiej, aby zapalić znicze i złożyć kwiaty pod tablicą upamiętniającą śmierć cwórki adwokatów znajdujących się na pokładzie prezydenckiego Tupolewa.

Znicze zapalili: adw. Przemysław Rosati – Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, adw. Anna Sobocińska-Lorenc – wybitny warszawski adwokat, nestor stołecznej Adwokatury, adw. Stanisław Rymar – Prezes NRA w latach 2001-2007, adw. Andrzej Michałowski – p.o. Prezesa NRA po śmierci Joanny Agackiej-Indeckiej w 2010 roku. Kwiaty złożyli wspólnie: adw. Bartosz Grohman - Sekretarz NRA, adw. Krzysztof Boszko – były wieloletni członek Prezydium NRA oraz adw. Mikołaj Pietrzak – dziekan ORA w Warszawie. Pod tablicą obecni byli także dyrektor Biura NRA Łukasz Tkacz i p. Joanna Sędek z biura prasowego NRA.

Adw. Przemysław Rosati podziękował zebranym za przyjście i oddanie hołdu naszym zmarłym Koleżankom i Kolegom. W kilku zdaniach przypomniał dokonania ś.p. Przez NRA Joanny Agackiej-Indeckiej, która miała nieprawdopodobne pokłady pozytywnej energii i umiejętnie łączyła środowisko adwokackie. Wspomniał też zasługi mec. Stanisława Mikke oraz mec. Jolanty Szymanek-Deresz oraz adw. Stanisława Zająca. Zarazem powiedział, że delegacja NRA uda się jeszcze dzisiaj na Powązki, złożyć kwiaty na grobach adw. Stanisława Mikke oraz adw. Jolanty Szymanek-Deresz. Po południu Prezes NRA zapowiedział złożenie kwiatów na grobie adw. Joanny Agackiej – Indeckiej w Łodzi. Z kolei dziekan ORA w Rzeszowie zorganizował złożenie kwiatów na grobie adw. Stanisława Zająca w Jaśle.

Następnie głos zabrał Sekretarz NRA adw. Bartosz Grohman, który opowiedział zebranym jak pamięta tragiczne zdarzenia z 10 kwietnia 2010, kiedy to odbywała się Konferencja Kierowników Szkolenia Aplikantów w Rudach Raciborskich. Opowiadał swoje ostatnie spotkanie z mec. Mikke (na 2 dni przed katastrofą) i ostatnie rozmowy z mec. Agacką-Indecką… Oboje byli zaproszeni na konferencję, ale postanowili skorzystać z wyróżnienia i w udać się prezydenckim samolotem do Katynia. Zadeklarowali, że przyjadą na kolejną konferencję…. Wspominał, jakie było później zamieszanie wśród uczestników Konferencji z ustaleniem czy rzeczywiście polecieli, czy może nie i dlaczego ich telefony milczały…

Adw. Rosati raz jeszcze podziękował zebranym za przybycie i zadeklarował, że Naczelna rada Adwokacka pamięta i będzie pamiętać o swoich zmarłych przedstawicielach.

 

Adw. Bartosz Grohman, sekretarz NRA

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry