NRA włącza się w akcję Noc Muzeów

Ponad dwadzieścia eksponatów Muzeum Adwokatury będzie można zobaczyć podczas Nocy Muzeów, która odbędzie się 14 maja br.

Przedmioty, które na co dzień można oglądać w Muzeum Adwokatury przy ul. Świętojerskiej 16 w Warszawie, zostaną udostępnione w Naczelnym Sądzie Administracyjnym przy ulicy Boduena 3/5 w Warszawie, w sali E.  

NSA otwiera swój gmach dla zwiedzających już od godziny 15.00. Oprócz zbiorów Adwokatury będzie można zobaczyć również salę rozpraw oraz pamiątki i dokumenty ze zbiorów m.in. Archiwum Akt Nowych, Muzeum Warszawy i Muzeum Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Ponadto zaplanowano projekcję filmów i prelekcje historyczne, symulację rozprawy sądowej, a także grę terenową dla dzieci.   

NSA przygotowała wystawy dokumentujące początki i współczesność sądów administracyjnych, prezentację elementów służby Policji Sądowej, ekspozycje interesujących zbiorów muzealnych i archiwaliów związanych z sądownictwem (m.in. toga sędziego Sądu Najwyższego z okresu II Rzeczypospolitej, wyroki w sprawach cywilnych z XIX w., Świadectwo moralności z 1892 r., młotek sędziowski z okresu międzywojennego).

zobacz szczegółowy program

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry