Poczta Polska wydała kartę na 100-lecie Adwokatury


Poczta Polska wydała jubileuszową kartę pocztową na 100-lecie Odrodzonej Adwokatury Polskiej. Karta będzie w sprzedaży od 23 listopada w wybranych placówkach pocztowych.

Karta pocztowa nawiązuje do podpisania przez Naczelnika Państwa Józefa Pisudskiego Dekretu w przedmiocie statutu tymczasowego Palestry Państwa Polskiego 24 grudnia 1918 r. Dzień ten stał się początkiem Odrodzonej Adwokatury Polskiej. Stąd zdjęcie tytułowej strony Dziennika Praw Państwa Polskiego, z dnia 30 grudnia 1918 roku.

Na karcie widnieją także zdjęcia: adw. Heleny Wiewiórskiej, pierwszej kobiety-adwokat w Polsce oraz adw. Cezarego Ponikowskiego, pierwszego prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej, wybranego 6 kwietnia 1919 r. 

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono odznakę adwokacką z 1924 roku.

Karta pocztowa będzie w sprzedaży od 23 listopada - w tym dniu odbędzie się Gala obchodów 100-lecia Adwokatury w Warszawie. Karty sprzedawane będą w wybranych placówkach pocztowych - w Warszawie na Poczcie Głównej przy ul. Świętokrzyskiej.

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry