Podziękowania prezesa NRA za udział w Kongresie Prawników Polskich

Po Kongresie Prawników Polskich, który odbył się 20 maja w Katowicach, adw. Jacek Trela, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, dziękuje wszystkich członkom samorządu adwokackiego za udział w tym historycznym wydarzeniu. 

 

Szanowna Pani Mecenas

Szanowny Panie Mecenasie

 

Za nami Kongres Prawników Polskich w Katowicach. Dziękuję wszystkim członkom naszego samorządu adwokackiego, którzy wzięli w nim udział. Z dumą mogę podkreślić, że było aż 435 adwokatów i aplikantów adwokackich, czyli o ponad 100 osób więcej niż na Krajowym Zjeździe Adwokatury w Krakowie. To także niemała liczba, biorąc pod uwagę wszystkich uczestników Kongresu – 1,5 tys. przedstawicieli prawniczych zawodów.

To ważne, że tak licznie reprezentowaliśmy nasz samorząd na Kongresie, będącym przestrzenią do dyskusji nad proponowanymi przez rząd reformami, które oceniamy jako praktycy prawa.  

Szczególnie dziękuję adwokatom-panelistom: adw. prof. Katarzynie Bilewskiej, adw. Katarzynie Gajowniczek-Pruszyńskiej, adw. prof. Maciejowi Gutowskiemu, adw. prof. Piotrowi Kardasowi, adw. prof. Andrzejowi Kubasowi i adw. Andrzejowi Zwarze, za ich zaangażowanie i trud włożony w przygotowania do tego wydarzenia.

Serdecznie dziękuję także adwokatom, którzy wzięli czynny udział w dyskusji na zakończenie Kongresu: adw. Emilii Barabasz, adw. Natalii Klimie-Piotrowskiej, adw. Agacie Rewerskiej, adw. Mikołajowi Pietrzakowi dziekanowi Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie i adw. Ryszardowi Kaliszowi.  

Cieszę się, że w tym wyjątkowym czasie mogłem polegać na Państwa wiedzy merytorycznej, doświadczeniu i gotowości włączenia się w działania, których celem jest dobra i proobywatelska reforma wymiaru sprawiedliwości.

ad. Jacek Trela, 

prezes Naczelnej Rady Adwokackiej

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/