Prezes NRA interweniuje ws. wpisu prokuratora Sadusia

Adw. Przemysław Rosati, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, wysłał pisma do Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry oraz do Prokuratora Regionalnego w Warszawie, Jakuba Romelczyka, w związku z komunikatem prokuratora Marcina Sadusia, zawierającym treści deprecjonujące zawód adwokata.

Oba pisma nawiązują do oświadczenia Prezesa NRA z 18 listopada br., w którym adw. Przemysław Rosati wyraził stanowczy sprzeciw wobec wypowiedzi dyskredytujących adwokatów.

Chodzi o komunikat rzecznika prasowego Prokuratury Regionalnej w Warszawie z 18 listopada br., podpisany przez prokuratora Marcina Sadosia. W tekście znalazł się taki passus:

„Niestabilne i chaotyczne orzecznictwo w tej sprawie zasługuje na skrajnie negatywną ocenę. Uniemożliwienie rozpoznania na sali sądowej sprawy osoby podejrzanej o gigantyczne oszustwa to działanie typowe dla adwokata, a nie niezawisłego sądu."

(czytaj oświadczenie Prezesa NRA)

W pismach do Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Regionalnego w Warszawie, Prezes NRA w imieniu całego środowiska adwokackiego zwraca się o "spowodowanie niezwłocznego usunięcia tych wysoce niestosownych sformułowań z treści ww. oświadczenia".

(czytaj pismo do Ministra Sprawiedliwości)

(czytaj pismo do Prokuratora Regionalnego w Warszawie)

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry