Prezes NRA przebiegnie ultramaraton w szczytnym celu

Adw. Andrzej Zwara, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, po raz pierwszy przebiegnie ultramaraton, aby wesprzeć podopiecznych Fundacji Pomocy Maltańskiej i Osady Burego Misia.

6 czerwca, w drużynie z Tomaszem Tarnowskim prezes Zwara będzie biegł w ultramaratonie górskim - „Rzeźnik”. Uczestnicy w przeciągu 16 godzin muszą pokonać trasę o długości 77,7 km, z różnicą poziomów na podbiegach 3350 m.

Jest to tym większe wyzwanie dla prezesa NRA gdyż do tej pory nie przebiegł nawet maratonu płaskiego na dystansie 42 km. Z kolei jego partner z drużyny – Tomasz Tarnowski w ubiegłym roku sprawdził swe siły w zawodach triathlonowych. W 10 tygodni przygotował się do udziału w pełnym dystansie Ironmana, gdzie trzeba przepłynąć 3,8 km wpław, przejechać 180 km na rowerze i przebiec 42 km. Udziałowi w tym wydarzeniu przyświecała akcja zbiórki pieniędzy dla szpitala w Barczewie. Panu Tarnowskiemu udało się wówczas zebrać 200 tys. zł.

Również i w tym roku Panowie, oprócz mierzenia się ze swoimi siłami, postanowili wykorzystać okazję i wesprzeć podopiecznych Fundacji Zakonu Maltańskiego i Osady Burego Misia. Pomóc w tym może każdy, kto wyrazi deklarację zapłacenia za każdy kilometr, który pokona drużyna Zwara-Tarnowski. Można zadeklarować dowolną kwotę. Jeśli panowie dotrą na metę w limicie czasu, deklarujący pomnożą zaproponowaną przez siebie kwotę razy 77,7. Jeśli drużyna odpadnie wcześniej, albo skończy się czas, zadeklarowana kwota pomnożona będzie razy ilość faktycznie przebytych kilometrów. Deklaracje można przesyłać do p. Katarzyny Tarnowskiej na adres: k.tarnowska@agencjafm.com.pl

Wpłata darowizny przyjmowana będzie na konto:

Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie „Pomoc Maltańska”

Nr rachunku bankowego: PKO BP S.A. 51 1020 1156 0000 7602 0089 7512  

z dopiskiem „TT – ultramaraton”.

Informacja dla osób zamieszkałych poza granicami RP

BIC: BPKO PL PW

IBAN: dla EUR PL33 1020 2892 0000 5102 0028 4992

dla USD PL85 1020 2892 0000 5602 0026 6254

- Podjęcie decyzji to początek przygody w nieznane. Po początkowej euforii przychodzi otrzeźwienie dnia codziennego. Pierwsze spotkanie z ludźmi profesjonalnie zajmującymi się biegami uprzytomniło mi, że wszedłem w świat zupełnie mi obcy (…) Jedno mnie pociesza: że cel, który przyświeca projektowi Tomka, jest szczytny i wart poświęcenia. – powiedział adw. Andrzej Zwara.   

Zmagania w przygotowaniu do tego wydarzenia można śledzić na blogu: http://zakonmaltanski.pl/ultramaraton/

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski