Razem odbudujmy szpital w Izium w Ukrainie

Naczelna Rada Adwokacka wraz z samorządami zrzeszonymi w Porozumieniu Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego prowadzi zbiórkę pieniężną na rzecz odbudowy szpitala w Izium w Ukrainie.

Zbiórka prowadzona jest na portalu zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/zygdc2  pod hasłem: „Razem odbudujmy szpital w Izium – Samorządy Zawodów Zaufania Publicznego dla Ukrainy”.

Centralny Szpital Miejski w Izium był największą placówką medyczną w okupowanym obwodzie charkowskim. Podczas zdobywania miasta przez wojska rosyjskie zniszczono cztery bloki operacyjne i intensywnej terapii, zniszczono lub skradziono sprzęt medyczny. Obecnie instytucja pracuje na 10% możliwości.

Do Naczelnej Rady Adwokackiej zwrócił się Pan Wiaczesław Wojnarowśkij, konsul generalny Ukrainy w Krakowie, z prośbą o wsparcie inicjatywy Pierwszej Damy Ukrainy, Pani Ołeny Zełeńskiej, w sprawie zebrania funduszy na odbudowę szpitala. NRA wystąpiła do osiemnastu samorządów zawodów zaufania publicznego zrzeszonych w Porozumieniu Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego o włączenie się we wspólną zbiórkę pieniężną na ten cel. 

- Niejednokrotnie już pokazaliśmy, że razem możemy więcej. Jesteśmy silniejsi i bardziej sprawczy jednocząc się w Porozumieniu Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego. Wspólnie możemy zebrać znacznie większą sumę, niż pojedynczo. Będzie to realne i wymierne wsparcie na odbudowę szpitala w Izium. Nasze samorządy już wielokrotnie okazywały serce Ukraińcom, teraz stwórzmy z nich wielką mozaikę serc. Mamy nadzieję, że i tym razem nasza solidarność i wsparcie dla ogarniętej wojną Ukrainy będzie miała moc ratowania i zmiany życia Ukraińców – napisali w liście do prezesów i przewodniczących samorządów adw. Przemysław Rosati, prezes NRA i adw. Bartosz Grohman, wiceprezes NRA.

Zbiórka prowadzona będzie przez najbliższe trzy miesiące. Zachęcamy do dołączenia do tej inicjatywy.

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski