Reakcja Prezesa NRA na medialny atak na prof. Marka Safjana

Adw. Przemysław Rosati, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, wydał oświadczenie, w którym odniósł się do okładki „Gazety Polskiej”, na której zamieszczono fotografię sędziego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej prof. Marka Safjana w urzędowej todze z podpisem: „Wydał wyrok na Polskę”, opatrzoną komentarzem: „Syn hitlerowskiego funkcjonariusza Grenzschutzu i współpracownika sowieckiej Informacji Wojskowej, autora „Stawki większej niż życie”, uzasadnił absurdalny wyrok TSUE wymierzony w Polskę”.

- Wyrażam stanowczy sprzeciw wobec działań dyskredytujących i atakujących sędziego Trybunału Sprawiedliwości UE Pana prof. Marka Safjana. Artykuł ten, to próba zaszczucia i wywołania fałszywego wyobrażenia o roli Pana sędziego prof. Marka Safjana w Trybunale Sprawiedliwości UE i wydawanych przez ten Trybunał orzeczeń.czytamy w oświadczeniu.

Adw. Rosati stwierdził, że nieakceptowalne w naszym społeczeństwie i oburzające jest formułowanie zarzutów z odwoływaniem się do historii rodzinnych pod adresem kogokolwiek.

Przypomniał, że sędzia Safjan swoją postawą życiową oraz służbą sędziowską wykazał oddanie sprawom Rzeczypospolitej, a jego patriotyzm powinien stanowić wzór dla obywateli naszego kraju.

- Solidaryzuję się i deklaruję wsparcie dla prof. Marka Safjana, wybitnego sędziego ‒ polskiego i europejskiego. - napisał w oświadczeniu prezes NRA.

czytaj oświadczenie

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry