Ruszył nowy projekt NRA – „Zajrzyj do Adwokata”


Od dziś, 23 kwietnia, ruszył nowy projekt wizerunkowo-edukacyjny „Zajrzyj do Adwokata”. Pierwszy numer dodatku do Gazety Wyborczej "Adwokat" jest już w sprzedaży. 

Projekt jest realizowany poprzez prowadzenie strony www (e-magazynadwokat.pl) i profili na mediach społecznościowych. Magazyn drukowany w Gazecie Wyborczej będzie ukazywał się co kwartał.

W pierwszym numerze czytelnik znajdzie artykuły m.in. na temat edukacji prawnej, mediacji i korzystania z porad prawnych.

Akcja skierowana jest do społeczeństwa z przekazem, że adwokat to nie tylko obrońca w sprawach karnych, że nie zajmuje się tylko sprawami o dużym ciężarze gatunkowym (choć oczywiście też) i nie tylko w sprawach karnych. Chcemy przekazać i utrwalić w świadomości społecznej, że adwokat to także edukator uczący zasad stosowania prawa, profilaktyk radzący jak ustrzec się przed popadnięciem w mniejsze lub większe kłopoty i to w różnych dziedzinach życia. Będziemy pokazywać, że adwokaci to często certyfikowani mediatorzy pomagający polubownie rozwiązywać spory, co nadal dla większości osób jest czymś nowym.

W dziale doradczym będą przedstawiane konkretne zagadnienia, pojęcia prawne, w zakresie wybranej problematyki dotyczącej sytuacji życiowych, zawodowych i biznesowych.

Adwokat nie ucieka też od komentowania i obserwowania bieżących wydarzeń. To ktoś patrzący szeroko na świat, widzący jego blaski i cienie.

Edukujemy, informujemy i zachęcamy odbiorcę, aby zajrzał do adwokata, do magazynu, na stronę www, na profil społecznościowy, ale także do kancelarii adwokata w swojej sprawie. 

Projekt ma umacniać wizerunek adwokata, jako zawodowca obeznanego z nowoczesnymi technologiami, sprawnie funkcjonującego na wielu poziomach przestrzeni społeczno-gospodarczej.

Projekt „Zajrzyj do Adwokata” wypełnia treść uchwały Krajowego Zjazdu Adwokatury oraz wpisuje się w ideę przyświecającą tegorocznym obchodom 100-lecia Odrodzonej Adwokatury Polskiej – adwokat jest obecny w społeczeństwie, blisko obywatela.

Adwokatów i aplikantów adwokackich zachęcamy do współpracy z redakcją. Na ciekawe teksty zawsze znajdzie się miejsce na portalu, najlepsze mogą zostać zamieszczone w magazynie. Zachęcamy do pomocy w promocji projektu, lajkujcie Państwo i udostępniajcie. Jesteśmy przekonani, że wspólnie dotrzemy z przekazem do jeszcze większej grupy odbiorców.

W skład redakcji wchodzą: adw. Jarosław Szczepaniak, adw. Katarzyna Piotrowska-Mańko, adw. Anisa Gnacikowska, adw. Katarzyna Effort-Szczepaniak, adw. Magdalena Strzelecka-Miziołek, adw. Sylwester Redeł, adw. Magdalena Bartenbach-Byczko, adw. Mikołaj Pietrzak, Krzysztof Waloszczyk - art director.

zobacz profil na facebooku

wejdź na stronę: http://e-magazynadwokat.pl/

 

 

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry