Serial „Obrońcy” od lutego w TVP!

Cztery pierwsze odcinki  filmów o charakterze  reportażowych  dokumentów pt. „Obrońcy”, wyemitują oddziały regionalne  TVP  w kolejne poniedziałki lutego.  Reportaże, pokazujące pracę adwokatów, powstały przy współfinansowaniu i pod merytorycznym nadzorem Naczelnej Rady Adwokackiej.  Koordynatorem projektu z ramienia Komisji Wizerunku Zewnętrznego i Ochrony Prawnej NRA jest adw. Marek Mikołajczyk.

Każdy odcinek poświęcony jest konkretnemu problemowi: ustaleniu ojcostwa, odszkodowaniu za niesłuszne tymczasowe aresztowanie, obrony koniecznej, obrony przed stalkingiem. Opierając się na sprawach, które już zostały prawomocnie zamknięte, prawdziwi adwokaci będą mówić o swojej pracy – z zachowaniem w tajemnicy personaliów klientów. Odcinki nie zawierają elementów fabularyzowanych – nie ma w nich odgrywanych czy rekonstruowanych scen.

Zrealizowano cztery pierwsze odcinki, dotyczące spraw, które miały miejsce we Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie i Bydgoszczy. Jeśli spotkają się one z pozytywnym odbiorem, w planach jest realizacja kolejnych 16-stu. Okręgowe Rady Adwokackie są zaproszone do współpracy i podsuwania pomysłów na kolejne tematy.

„Obrońcy” ukażą się w cztery kolejne poniedziałki lutego w paśmie edukacyjnym. To ważne, ponieważ celem całego cyklu jest  poprawienie świadomości i kultury prawnej oraz poprawianie wizerunku zawodu adwokata.  Twórcy całego cyklu chcą pokazać, że pierwszą rolą adwokata są obrony i to Adwokat jest tą osobą, której można powierzyć swoją sprawę i swoje tajemnice.

Premiera cyklu w najbliższy poniedziałek, 2 lutego w TVP Regiony o godz. 23.05

Kolejne odcinki:

Poniedziałek 09.02.2015 godz.23.05

Poniedziałek 16.02.2015 godz. 23.05

Poniedziałek 23.02.2015 godz. 23.05

Serdecznie zachęcamy do oglądania!

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/