Siódmy Przegląd Kina Prawniczego - Adwokat w roli głównej

11 i 12 października Naczelna Rada Adwokacka oraz Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie po raz siódmy zapraszają do stołecznego Kina Muranów na Przegląd Kina Prawniczego „Adwokat w roli głównej”, prezentujący wybór najlepszych tytułów o tematyce prawniczej. Wstęp na pokazy jest bezpłatny.

Siódma edycja przeglądu, od początku cieszącego się popularnością wśród widzów, to klasyczne  tytuły: dramat „W imię ojca” (1993, reż. Jim Sheridan) oraz familijny „Cud na 34. ulicy” (1947, reż. George Seaton). W programie także nowość, pokazywany po raz pierwszy w Warszawie, zwycięski dokument 59. Krakowskiego Festiwalu Filmowego - „Adwokatka” (2019, reż. Rachel Leah Jones), który otworzy Przegląd 11 października. Podczas Gali otwarcia zaproszeni goście zobaczą również reportaż o adw. Romanie Hrabarze, którego producentem jest Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach. Wieczór poprowadzi Grażyna Torbicka.

Program przeglądu dostępny jest na stronie i w kinie Muranów. Bezpłatne bilety na seanse można odbierać w kasie kina od 7 października.

- Po roku przerwy wracamy z naszym Przeglądem w jego klasycznej formule. Pragniemy zaprezentować widzom tytuły, które są nam, adwokatom, bliskie. Dla wielu będzie to pierwsza okazja, by zobaczyć klasyczne filmy ze znakomitymi postaciami obrońców na wielkim ekranie. Zaprezentujemy również premierowo niezwykły dokument o izraelskiej adwokatce, Lei Tselmel, aktywistce praw człowieka, która służy i pomaga tym, od których odwrócili się wszyscy. To wzór nie tylko dla adwokatów, ale cenna i fascynująca lekcja dotycząca podstawowego prawa, jakim jest prawo do obrony. Chcemy, by nasz przegląd prezentował widzom charakter pracy adwokatów i jej niebagatelny wkład w codzienne życie obywateli. Serdecznie zapraszamy do kina!- mówi adw. Anisa Gnacikowska, zastępca sekretarza Naczelnej Rady Adwokackiej i pomysłodawczyni wydarzenia.

Organizatorzy 7. Przeglądu Kina Prawniczego ADWOKAT W ROLI GŁÓWNEJ: Naczelna Rada Adwokacka, Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie. Partnerzy: Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach, Kino Muranów, Legalna Kultura, Wydawnictwo C. H. Beck, ELSA Poland. Patroni: Rzeczpospolita, TOK FM, Gazetaprawna.pl, Co Jest Grane 24,  Młoda Palestra.

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry