Spotkanie przedstawicieli Naczelnej Rady Adwokackiej z Komisją Wenecką


Na temat ustawy o prokuraturze rozmawiali przedstawiciele Naczelnej Rady Adwokackiej i Komisji Weneckiej 25 października 2017 r. w siedzibie NRA w Warszawie.

Rozmowy dotyczyły ustawy o prokuraturze, w tym w szczególności niezależności tej instytucji oraz apolityczności prokuratorów.

W spotkaniu uczestniczyli z ramienia NRA – adw. prof. Piotr Kardas, wiceprezes NRA, adw. Małgorzata Mączka-Pacholak, wiceprzewodnicząca Komisji Praw Człowieka przy NRA oraz adw. Mikołaj Pietrzak, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Komisję Wenecką reprezentowali: Nicolae Esanu, Johan Hirschfeldt, Jean-Claude Scholsem, Kateřina Šimáčková, Schnutz Dürr oraz Ziya Tanyar.

Komisja Wenecka analizuje zmiany przepisów ustawy o prokuraturze z 2016 roku na wniosek Komitetu Monitorującego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Delegacja Komisji Weneckiej spotkała się również z Rzecznikiem Praw Obywatelskich, przedstawicielami prokuratury generalnej, Sejmu i Senatu, Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego oraz z Amnesty International i Helsińską Fundacją Praw Człowieka.  

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/