Za nami pierwsza część Objazdowego Festiwalu Watch Docs

W ramach obchodów 100-lecia Odrodzonej Adwokatury Polskiej Naczelna Rada Adwokacka nawiązała współpracę z organizatorami Objazdowego Festiwalu Filmowego Watch Docs. Adwokaci wzięli udział w dyskusjach związanych z tematyką filmów o prawach człowieka. W ten weekend w Radomsku odbył się ostatni przed wakacjami pokaz filmów.

Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs. Prawa człowieka w filmie organizowany jest od 2003 r. we współpracy z organizacjami pozarządowymi, ośrodkami akademickimi, teatrami, kinami, domami kultury z całej Polski. Jest to pokłosie grudniowego Międzynarodowego Festiwalu Watch Docs organizowanego przez Helsińską Fundację Praw Człowieka.  

- Ideą przyświecającą obchodom 100-lecia Odrodzonej Adwokatury Polskiej jest hasło: „Adwokatura blisko ludzi”. Stąd działania jubileuszowe skierowane są przede wszystkim do społeczeństwa. Objazdowy Festiwal daje nam możliwość spotkać się z mieszkańcami zarówno z mniejszych jak i większych miast z całej Polski. Podczas dyskusji rozmawiamy o prawach człowieka, ale nie brakuje też pytań dotyczących pracy adwokata – mówi adw. Jacek Trela, prezes NRA.

W tym roku w Objazdowym Festiwalu udział bierze 36 miast. Od marca do czerwca adwokaci uczestniczyli w dyskusjach zorganizowanych w: Lublinie, Busko-Zdroju, Lęborku, Kielcach, Słupsku, Starachowicach, Radomsku, Jędrzejowie i Białymstoku. Dyskutowali m.in. na temat legalizacji w Polsce związków jednopłciowych, ubiegłorocznych protestów ekologów w Puszczy Białowieskiej, wykorzystania nowoczesnych technologii w pracy prawnika czy też na temat pracy obrońców z urzędu.   

Festiwal powróci po wakacjach, a filmy o prawach człowieka będą pokazywane m.in. w Mrągowie, Łodzi, Przemyślu, Zielonej Górze i Suwałkach.

Dziękujemy wszystkim adwokatom, którzy wzięli udział w spotkaniach z widzami Festiwalu.

Zobacz kalendarz Festiwalu

na zdjęciu: dyskusja z Festiwalu w Lublinie, druga od lewej adw. Seweryna Sajna, rzecznik prasowa ORA w Lublinie

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry