Zaproszenie na debatę i pokaz filmu „Żeby nie było śladów”

W związku z przypadającą 13 grudnia 40. rocznicą ogłoszenia stanu wojennego w Polsce, Naczelna Rada Adwokacka wraz z m.st. Warszawą zapraszają na debatę oraz pokaz filmu „Żeby nie było śladów”.

13 grudnia w Kinotece o 18.00 odbędzie się specjalny pokaz filmu „Żeby nie było śladów” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego, zrealizowany na podstawie książki-reportażu Cezarego Łazarewicza pod tym samym tytułem.

Spotkanie otworzy wystąpienie Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Następnie odbędzie się debata, którą poprowadzi red. Magdalena Rigamonti, a w której udział wezmą: adw. Przemysław Rosati, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, Cezary Łazarewicz, autor książki „Żeby nie było śladów”, laureat nagrody Nike oraz Jarosław Włodarczyk, dziennikarz, sekretarz generalny International Association of Press Clubs.

Tematem rozmowy będzie przedstawienie punktów widzenia trzech środowisk dziennikarzy, adwokatów i twórców stających w obronie wolności i praw człowieka, szczególnie w miejscach gdzie te wartości są zagrożone.

Do obejrzenia projekcji i uczestnictwa w debacie zachęcamy przede wszystkim młodzież (szczególnie maturzystów), studentów prawa i dziennikarstwa, aplikantów zawodów prawniczych oraz wszystkich zainteresowanych mechanizmami władzy i rolą prawdy w walce o demokrację i wolność.

Zastanowimy się wspólnie jak opowiadać o historii, jak edukować w zakresie praw człowieka, czy kultura przez to, że jest nośnikiem emocji lepiej dociera do świadomości obywateli, dlaczego prawie 40 lat po zabójstwie Przemyka wciąż trzeba bronić podstawowych praw takich jak prawo do sprawiedliwego procesu.

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy przesłać zgłoszenie na adres: zapisy@bohaterowienaszychwolnosci.pl

 Ze względu na istniejące obostrzenia sanitarne wprowadzone w związku z pandemią SARS-CoV-2, informujemy, że limit osób mogących wejść na pokaz filmu wynosi łącznie 250 osób, przy czym 130 osób może być niezaszczepionych.

Dlatego też osoby, które zdeklarują okazanie paszportu szczepienia przeciwko COVID będą mogły wejść poza limitem 130 osób. Prosimy zatem przy zapisywaniu się o wpisywanie w mailu deklaracji, czy przy wejściu okazany zostanie paszport covidowy. To ułatwi zaplanowanie liczby osób na sali i informowanie, czy limit został wyczerpany oraz pozwoli na uniknięcie nieporozumień. Serdecznie prosimy o zrozumienie.

Pokaz i debata są częścią kampanii społeczno-edukacyjnej „Bohaterowie Naszych Wolności” przygotowanej przez m.st. Warszawę wraz z Naczelną Radą Adwokacką z okazji 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/233703938884863

 

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry