Złota Waga dla red. Patrycji Rojek-Sochy z prawo.pl


Red. Patrycja Rojek-Socha z redakcji portalu prawo.pl została laureatką nagrody "Złota Waga” przyznawanej dziennikarzom przez Naczelną Radę Adwokacką.

Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się 11 czerwca br. w Sejmiku Województwa Śląskiego w Katowicach.

- W ten sposób środowisko adwokackie pragnie uhonorować Panią Redaktor za rzetelność i obiektywizm dziennikarski, wnikliwą analizę podejmowanych tematów oraz propagowanie wiedzy prawniczej. Pani Patrycja Rojek-Socha jest dziennikarką portalu Prawo.pl od 2018 r. Brała udział w tworzeniu tego serwisu, mocno się z nim identyfikuje i jest z nim kojarzona. Pisze o wymiarze sprawiedliwości, organach ścigania, samorządach prawniczych - w tym wnikliwie i obiektywnie o samorządzie adwokackim - porusza też tematy ważne dla komorników, biegłych sądowych czy aplikantów. Prowadzi w serwisie prawo.pl sekcję „Prawnicy i sądy”.  - napisano w luadacji, którą odczytał adw. Bartosz Tiutiunik, wiceprezes NRA.

Dziękując za przyznanie nagrody, red. Patrycja Rojek-Socha mówiła: "Znam warotść Złotej Wagi, wiem, jak istotna jest dla Państwa, dlatego bardzo za nią dziękuję. Adwokatura zawsze będzie dla mnie symbolem walki o prawa człowieka i prawa obywateli. Miałam szansę obserwować państwa przez lata na salach sądowych. Zawsze byłam pod wrażeniem determinacji, uporu, walki o klienta, nawet w sytuacjach wydawałoby się beznadzielnych. Ta misja odzwierciedla się też w państwa działaniach poza salami sądowymi. To jest i działalność pro bono i wspieranie obywateli i walka o obywateli, ale też działania na granicy". Red. Rojek podziękowała też swojemu zespołowu, bo - jak mówiła - razem można znacznie więcej. 

Nagroda Złotej Wagi przyznawana przez Naczelną Radę Adwokacką dziennikarzom za rzetelne, poparte głęboką wiedzą i odznaczające się obiektywizmem publikacje na tematy prawne. Przyznawana jest od 2005 r. Dotychczasowi laureaci to: Marta Pionkowska, Jan Ordyński, Anna Godzwon, Stanisław Podemski, ks. Remigiusz Sobański, Monika Olejnik, Maciej Iłowiecki, Małgorzata Ziętkiewicz, Wojciech Tumidalski, Ewa Usowicz, Krzysztof Sobczak, Piotr Pytlakowski, Jadwiga Sztabińska, Małgorzata Mikulska-Rembek, Bogusław Chrabota, Ewa Ivanova, Anna Krzyżanowska, Łukasz Starzewski, Tomasz Pietryga, Tomasz Skory.

czytaj laudację

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry