Zmiany w drukowaniu i dystrybucji „Palestry”

W nowym roku nastąpią znaczące zmiany w drukowaniu i sposobie dystrybucji pisma Adwokatury Polskiej „Palestra”, co skutkuje obniżeniem kosztów. 

„Palestra” jest miesięcznikiem (dwa razy w roku wychodzi numer podwójny), który ukazuje się w nakładzie ok. 17 tys. egzemplarzy w wersji papierowej i ok. 5 tys. egzemplarzy wersji elektronicznej. Od nowego roku te proporcje zostaną znacząco zmienione – druk papierowej wersji zostanie zredukowany do ok. 7 tys. egzemplarzy, zwiększy się zaś proporcjonalnie liczba egzemplarzy w wersji elektronicznej.

Naczelna Rada Adwokacka zmieniła także drukarnię i dystrybutora pisma, negocjując korzystne warunki umowy.

Efektem obu zmian – tej dotyczącej nowej drukarni i dystrybucji – jest obniżenie kosztów druku pisma. 

Palestra to czasopismo o ponad stuletniej tradycji i ugruntowanej wysokiej pozycji w nauce prawa. Po krótkim okresie ukazywania się w 1910 r. we Lwowie, powstało na nowo w 1924 roku, założone przez adwokatów stołecznych. Wkrótce stało się jednym z najważniejszych czasopism prawniczych w Polsce. Wznowione po okresie wojny i stalinizmu, wpisało się na stałe w dzieje i teraźniejszość prawa i Adwokatury. Skupiało i skupia wokół siebie grono wybitnych prawników związanych zarówno z praktyką, jak i nauką prawa. 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski