15 nowych adwokatów izby toruńskiej

Izba toruńska ma 15 nowych adwokatów. Ich ślubowanie odbyło się 3 sierpnia.

Na uroczystości w hotelu Mercure gości powitała adw. Ewa Wielińska, rzecznik prasowy ORA w Toruniu. Dziekan ORA w Toruniu adw. Wiktor Indan-Pykno w przemówieniu do młodych adwokatów, przypomniał o znaczeniu zasad etycznych, bez których wykonywanie zawodu adwokata możliwe nie jest, zwłaszcza w tak szczególnych, wymagających czasach.

Adw. Jan Kwietnicki, kierownik szkolenia ORA w Toruniu, gratulując bardzo dobrze zdanego egzaminu, życzył młodym adwokatom satysfakcji w wykonywaniu zawodu. Przypominał o odpowiedzialności za klientów, którzy powierzać im będą swoje najważniejsze sprawy. Życzył harmonijnego łączenia pracy zawodowej z życiem osobistym.

Po ślubowaniu, patroni pomagali zakładać młodym adwokatom togi. Świeżo pasowani na adwokatów odbierali gratulacje od dziekana i członków ORA. Mariusz Kostusiak z Wolters Kluwer Polska wręczał  wszystkim upominki. Były też nagrody. Za najlepiej zdany egzamin nagrody od ORA i Wydawnictwa Wolters Kluwer Polska otrzymali adw. Justyna Gawrysiak, Anita Engler i Bartłomiej Wiwatowski. Adwokat Justyna Gawrysiak z czterech przedmiotów otrzymała oceny bardzo dobre, a z jednego – celującą.

Gratulujemy!

Uroczystość uświetnił występ duetu Paulina Burczyńska – skrzypce i Klaudia Marzec – wiolonczela. Zaprezentowały kilka popularnych przebojów muzyki filmowej w ciekawych aranżacjach. Imprezę zakończył toast za pomyślność 15 nowych adwokatów Izby Kujawsko-Pomorskiej oraz poczęstunek.

adw. Ewa Wielińska  - rzecznik prasowy ORA w Toruniu

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry