43. numer Gdańskiego Kwartalnika Adwokackiego


Zgromadzenie Pomorskiej Izby Adwokackiej oraz XII Krajowy Zjazd Adwokatury w Krakowie to najważniejsze tematy 43. numeru Gdańskiego Kwartalnika Adwokackiego.  

Słowo wstępu napisał adw. Dariusz Strzelecki, dziekan ORA w Gdańsku, który podsumował rok 2016.

W numerze znajduje się relacja ze Zgromadzenia Pomorskiej Izby Adwokackiej oraz XII Krajowego Zjazdu Adwokatury, relacje zostały sporządzone przez adw. Kacpra Najdera oraz adw. Sylwię Grzybowską.

W bieżącym numerze znajduje się też ciekawy artykuł o II Konferencji Naukowej Pomorskiej Izby Adwokackiej - Prawo Transportowe - Morze, Ląd, Powietrze, autorstwa adw. dr Dominiki Rydlichowskiej, a także relacja adw. Joanny Gręndzińskiej z V Kongresu Prawa Medycznego, który odbył się w dniach 1-2 grudnia 2016 roku oraz relacja z Konferencji "Adwokatura wobec zmian w prawie cywilnym i karnym" autorstwa adw. Marcina Derlacza.

W numerze ponadto relacja apl. adw. Joanny Franczak, z Drugiego Gdańskiego Dnia bez Długów, w który aktywnie zaangażowali się adwokaci i aplikanci adwokaccy Pomorskiej Izby Adwokackiej, a także podsumowanie akcji Adwokat przydaje się w życiu Senior przygotowane przez adw. Agnieszkę Kapałę-Sokalską, Koordynatora APŻ Senior.

W numerze nie mogło zabraknąć relacji z wydarzeń sportowych. Adw. Dariusz Olszak  podsumował VI Turniej Połki Nożnej w Elblągu, a adw. Janusz Masiak zdał relację z dwóch turniejów siatkarskich, w których uczestniczyła Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku.

Dodatkowo w Kwartalniku znajduje się analiza egzaminu wstępnego na aplikację adwokacką oraz krótka relacja z spaceru "Poznaj Gdańsk z Przewodnikiem".

Zapraszamy do lektury!

(43. numer GKA pdf


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski