Adw. Edward Rzepka Mistrzem Mowy Polskiej 2021

Adwokat Edward Rzepka, były dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Kielcach i były członek Naczelnej Rady Adwokackiej, znalazł się wśród laureatów tegorocznej edycji programu Mistrz Mowy Polskiej. Finałowa gala odbyła się 20 września w Kielcach.

Obok adw. Rzepki, laureatami tytułu zostali dziennikarz radiowy i telewizyjny Jerzy Kisielewski - syn słynnego "Kisiela" Stefana Kisielewskiego, dziennikarka i aktorka Agnieszka Kunikowska.

Podczas ostatniego przesłuchania nominowanych do tytułu Mistrza Mowy Polskiej, adw. Edward Rzepka wygłosił mowę o demokracji, zbudowaną na kanwie wielkiego wydarzenia, którego był świadkiem 30 lat temu w Kongresie USA, gdy Lech Wałęsa wygłosił przemówienie zaczynające się od słów zapożyczonych z konstytucji Stanów Zjednoczonych: "My, naród".

Panu Mecenasowi serdecznie gratulujemy.

Program Mistrz Mowy Polskiej powstał w grudniu 2000 roku z inicjatywy Magazynu Konsumenta Solidna Firma. Twórcą koncepcji Programu był Bogdan Chojna – autor wielu istniejących do tej pory Programów, akcji społecznych i konkursów gospodarczych, jak choćby – znanego powszechnie – “Teraz Polska”.

Formuła Programu opiera się na wyborze osób – znanych nie tylko w skali ogólnopolskiej czy światowej, lecz również w mniejszych społecznościach lokalnych – które, według powszechnie uznanych kanonów, zasługują na miano Mistrzów Mowy Polskiej. Wyboru dokonuje grono ekspertów złożone z wybitnych językoznawców, literaturoznawców i socjologów języka. Swojego laureata wybierają także czytelnicy, internauci i widzowie w ogólnopolskim plebiscycie Vox Populi.

Pierwsza Gala Finałowa  Programu odbyła się 30 maja 2001 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Kolejne odbywały się w Łodzi, Poznaniu, Bydgoszczy, Gdańsku, Toruniu, Lublinie, Gdyni, a w 2021 r. - w Kielcach.

(przejdź do strony programu Mistrz Mowy Polskiej)

Laureaci otrzymują tytuł Mistrza Mowy Polskiej i statuetkę.

 

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry