Adw. J. Mazur: należy kreować nawyk korzystania z pomocy prawnej


Przedsiębiorcy często szukają pomocy dopiero w sytuacjach kryzysowych, stąd Okręgowa Rada Adwokacka w Bydgoszczy podejmuje liczne działania mające na celu kreowanie nawyku profilaktycznego korzystania z pomocy prawnej - podkreślała adw. Justyna Mazur, dziekan izby bydgoskiej, podczas podsumowania plebiscytu „Biznesmen i firma roku 2016”. 

Plebiscyt organizowany jest przez redakcje „Expressu Bydgoskiego” i „Nowości - Dziennika Toruńskiego”. Okręgowa Rada Adwokacka w Bydgoszczy kolejny raz uczestniczyła w plebiscycie w charakterze Partnera Specjalnego.  Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem sprawuje Prezydent Miasta Bydgoszczy, Rafał Bruski.

W piątkowy wieczór, 30 marca, w bydgoskim hotelu „Słoneczny Młyn” spotkali się przedsiębiorcy regionu kujawsko-pomorskiego, przedstawiciele władz samorządowych oraz wojewódzkich, którzy wymieniali się swoimi spostrzeżeniami na temat perspektyw rozwoju dla lokalnego biznesu.    

O zabranie głosu poproszono także adwokat Justynę Mazur, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy, która powiedziała, że na co dzień adwokaci jako przedsiębiorcy o szczególnym statusie zawodu zaufania publicznego, borykają się z takimi samymi problemami, jak każdy inny przedsiębiorca pracujący na własny rachunek.

Podkreśliła też,  że niestety jako kraj znajdujemy się w niechlubnej czołówce państw ze skomplikowanymi przepisami i brakiem stabilizacji legislacyjnej, w której projekty wielu ustaw powstają w jednej rzeczywistości, a uchwalane są w innej, co dyktowane jest nie rzeczywistymi problemami, ale doraźną potrzebą polityczną. W tym stanie rzeczy, dbając o prawidłowy rozwój swojego przedsiębiorstwa, niezwykle istotna jest współpraca z profesjonalistą w dziedzinie prawa.

Dziekan zwróciła uwagę na to, iż mali przedsiębiorcy często szukają pomocy dopiero w sytuacjach kryzysowych, stąd Okręgowa Rada Adwokacka w Bydgoszczy podejmuje liczne działania mające na celu kreowanie nawyku profilaktycznego korzystania z pomocy prawnej.

Podczas podsumowania plebiscytu adwokatom przypadł także zaszczyt ogłoszenia laureatów w kategorii Biznesowy Debiut.  Adw. Ewa Czerska poza przedstawieniem publiczności tegorocznych laureatów, miała także przyjemność wręczyć zwyciężczyni I miejsca w kategorii Biznesowy Debiut „Strefie koloru- Kasi Puchowskiej” voucher na dowolnie wybrane szkolenie organizowane przez Naczelną Radę Adwokacką lub jedną z dwudziestu czterech izb.

Wszystkim Laureatom raz jeszcze serdecznie gratulujemy. 

zdjęcia: Przemek Obarski 


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry