Adwokaci z Opola zwycięzcami turnieju piłki nożnej

Reprezentacja Izby Adwokackiej w Opolu zwyciężyła w Turnieju Piłki Nożnej im adw. Cyryla Metodego Ratajczaka.

W dniu 21 kwietnia 2018r. w Opolu pod patronatem Naczelnej Rady Adwokackiej w Warszawie, patronatami medialnymi TVP3 Opole i Radia Opole, odbyła się IV edycja turnieju halowej piłki nożnej o Puchar Dziekana Izby Adwokackiej w Opolu im. adwokata Cyryla Metodego Ratajczaka.

W tegorocznej edycji, która była jednocześnie jedną z imprez organizowanych w związku z obchodami 65 – lecia Izby Adwokackiej w Opolu i 100 – lecia Odrodzonej Adwokatury Polskiej uczestniczyło 8 drużyn, w tym m.in. reprezentacje opolskich adwokatów i aplikantów adwokackich, sędziów, prokuratorów, radców prawnych, a także adwokatów Izby Adwokackiej w Katowicach i we Wrocławiu oraz członków Izby Lekarsko – Weterynaryjnej i Opolskiego Związku Piłki Nożnej.

Puchar Dziekana Izby Adwokackiej w Opolu zdobyła drużyna złożona z opolskich adwokatów i aplikantów adwokackich grająca w składzie: Piotr Miedziejko – który zdobył tytuł najlepszego bramkarza turnieju, Mateusz Antochów, Łukasz Wójcik, Wojciech Wójcik, Bartłomiej Stepek , Tomasz Bodziony – zdobywca tytułu króla strzelców turnieju, Karol Jurkiewicz, Piotr Ścibor.

W pięciu rozegranych meczach opolscy adwokaci i aplikanci adwokaccy m.in. pokonali prokuratorów wynikiem 6:0, adwokatów Izby Adwokackiej we Wrocławiu (3 miejsce w turnieju) po rzutach karnych 7:6, a w finale zawodników OZPN 5:0.

Turniej zakończyła ceremonia uhonorowania uczestników zawodów przez Dziekana Izby Adwokackiej w Opolu adwokata Mariana Jagielskiego, a także tradycyjny grill na tarasie hali sportowej.