Adwokaci z Sudetów i Łużyc na pomoc Nepalowi

Adwokaci z izby wałbrzyskiej zorganizowali zbiórkę na rzecz mieszkańców Nepalu, dotkniętych katastrofalnym w skutkach trzęsieniem ziemi. Zebrano ponad 5,6 tys. zł. 

Zbiórka odbyła się w dniach 22-23 maja, w ramach szkolenia zawodowego adwokatów z Izby Adwokackiej w Wałbrzychu. Adw. Roman Bebak, wiceprzewodniczący Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki, a prywatnie himalaista i grotołaz, zorganizował spotkanie z doktor Iwoną Mosiej-Skłodowską, lekarzem wypraw trekkingowych w Himalaje.

Doktor Mosiej-Skłodowska przebywała w Nepalu w czasie ostatniego trzęsienia ziemi, mogła więc podzielić się własnymi obserwacjami co do rozmiaru tragedii, jaka dotknęła ten piękny kraj i jego mieszkańców. „Szliśmy od wioski do wioski i każdego dnia byliśmy świadkami rozgrywającego się wokół dramatu - mówiła. - Wszędzie widzieliśmy rozpacz, ruinę, ale również odradzające się życie. Nepalczycy są łagodni i jednocześnie twardzi jak skały, na których mieszkają. Przeżyją i przezwyciężą także tę tragedię, ale potrzebna jest im pomoc”.

Po podjęciu uchwały przez Okręgową Radę Adwokacką w Wałbrzychu, w zbiórce zebrano kwotę 5610 zł, która zostanie przekazana potrzebującym.

Jako mieszkańcy gór i przedgórza apelujemy do koleżanek i kolegów z innych izb adwokackich o przyłączenie się do tej inicjatywy.

 

Adw. Bartosz Łuć,

przewodniczący Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki przy ORA w Wałbrzychu

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/