Adwokacki patronat na "Obroną Sokratesa" w Lublinie


Premiera spektaklu pt. „Obrona Sokratesa” w reżyserii i wykonaniu Witolda Kopcia odbyła się 16 września 2017 r. w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Patronat honorowy nad spektaklem sprawowała Naczelna Rada Adwokacka i Izba Adwokacka w Lublinie. 

Sztuka została zrealizowana przez Fundację Prawda Dobro Piękno.

Po premierze odbyła się dyskusja pt. „Sokrates współczesny” z udziałem publiczności oraz tłumacza dzieła Platona - prof. Ryszarda Legutko, reżysera i wykonawcy monodramu – prof. Witolda Kopcia i rzecznika prasowego ORA Lublin - adw. Seweryny Sajna. Tematyka dyskusji dotyczyła aspektów filozoficznych, a także porównania starożytnego procesu skorupkowego oraz współczesnego procesu karnego, analizy i oceny prowadzenia obrony sądowej na przykładzie obrony Sokratesa. 

Chcąc przybliżyć widzom specyfikę czasów sądów skorupkowych organizatorzy umożliwili widzom głosowanie za winą lub uniewinnieniem Sokratesa. Widzowie opowiadali się za jedną z opcji wrzucając do mis kawałki glinianych skorup i w przeważającej większości wypowiedzieli się za uniewinnieniem Sokratesa. Spektakl można było też obejrzeć  w dniach 17 i 18 września 2017 r.

Poniżej link do recenzji

http://www.teatrdlawas.pl/artykuly/1286-nie-winny

adw. Seweryna Sajna


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski