Adwokat bydgoskiej izby uratował tonącą kobietę


Adw. Maciej Grzelak z bydgoskiej izby adwokackiej  11 stycznia  uratował życie kobiecie, która wpadła do rzeki Brdy. Za swoją bohaterską postawę adw. Grzelak odebrał 12 stycznia nagrodę od adw. Justyny Mazur, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej. 

Sprawę opisała Małgorzata Czajkowska z portalu bydgoszcz.wyborcza.pl. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 11 stycznia, krótko po godzinie ósmej rano, przy Bulwarze nad Brdą, w pobliżu dworca PKS. Adw. Grzelak tego dnia jechał rowerem do swojej kancelarii w centrum miasta . Na wysokości ulicy Rumińskiego zaniepokoiły go dziwne odgłosy dobiegające od strony rzeki. Okazało się, że do wody wpadła starsza kobieta. Adwokat ruszył na pomoc, przyłączyło sie do niego dwóch innych przechodniów. Wyziębioną, 69-letnią kobietę odwiozła do szpitala karetka pogotowia. Nie wyjaśniono jeszcze, w jakich okolicznościach wpadła do rzeki.

Adw. Maciej Grzelak to wyjątkowo skromny młody prawnik, który - jak zaznacza - zupełnie nie czuje się bohaterem. Twierdzi, że każdy na jego miejscu postąpiłby tak samo.

12 stycznia wieczorem Okręgowa Rada Adwokacka w Bydgoszczy przyznała młodemu adwokatowi nagrodę za bohaterską postawę. Nagrodę wraz z gratulacjami Mecenas przyjął z rąk adw. Justyny Mazur, dziekan ORA Bydgoszcz. 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/