Adwokat dla przedsiębiorcy - konferencja

"Adwokat dla przedsiębiorcy" to temat konferencji zorganizowanej przez Sekcję praktyków prawa przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie 27 września. Partnerami wydarzenia byli Minister Przedsiębiorczości i Technologii oraz Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Koordynatorem konferencji był adw. dr Kamil Szmid, który także prowadził dyskusję. Uczestników spotkania w budynku Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii powitał podsekretarz stanu tego ministerstwa, adw. Marek Niedużak. 

Adw. Jacek Trela, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, w słowie wstępu podkreślał znaczenie edukacji prawnej społeczeństwa w zakresie korzystania z pomocy profesjonalnych prawników - adwokatów i radców prawnych. Prezes NRA zwrócił się do przedsiębiorców, ale także do uczestniczących w konferencji adwokatów, którzy na co dzień prowadzą małe biznesy, czyli swoje kancelarie. Przypomniał, ze na ostatnim posiedzeniu plenarnym Naczelna Rada Adwokacka przyjęła zmiany w Kodeksie Etyki, pozwalające na łączenie zawodu adwokata z aktywnością w biznesie, przy zachowaniu godności zawodu i nieużywania tytułu adwokata w zajęciach biznesowych.

Prezes Trela zachęcał też do korzystania ze strony adwokatwkazdymprzypadku.pl, która jest elementem prowadzonej przez NRA kampanii wizerunkowo-informacyjnej, mówiącej o przypadkach, w których adwokat jest pomocny - pomaga zarówno w sprawach karnych, rodzinnych i gospodarczych.

Adw. Trela podziękował też gospodarzowi miejsca oraz organiztorom konferencji, w tym szczególnie koordynatorowi adw. dr. Kamilowi Szmidowi.

Z kolei adw. Mikołaj Pietrzak, dziekan ORA w Warszawie, przypomniał o obchodzonym przez izbę warszawską stuleciu istnienia i dodał, że konferencja ma za zadanie obalić pokutujący mit, że w sprawach gospodarczych należy zwracać się do radców prawnych a w sprawach karnych i rodzinnych do adwokata. Adwokaci z powodzeniem pomagają też przedsiębiorcom w sprawach gospodarczych, realizując konstytucyjne wartości, takie jak ochrona wolności gospodarczej, własności, prawa do sądu. - Chcemy przekonywać, że do adwokata warto zwracać się z każdą sprawą - podkreślił.

Konferencja "Adwokat dla przedsiębiorcy" skierowana jest szczególnie do osób prowadzących małe i średnie przedsiębiorstwa, przed którymi praktyka obrotu stawia szereg wyzwań prawnych.

Na wydarzenie składają się cztery panele tematyczne, dotyczące prawnych aspektów zakładania firmy, jej funkcjonowania, pokonywania barier, a także przekazywania firmy następcom lub zakończenia działalności gospodarczej. Prelegenci to liderzy praktyk prawnych w wybranych dziedzinach skupieni w Sekcjach Praktyków Prawa przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, przedstawiciele Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii odpowiedzialni za kluczowe regulacje dot. sektora MŚP oraz Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, a także wybitni przedstawiciele świata nauki i praktyki z Polski jak i z zagranicy.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski