Adwokatura nadal wspiera poszkodowanych przez nawałnicę

Nie ustaje pomoc adwokatów dla poszkodowanych przez sierpniową nawałnicę, która dotknęła mieszkańców województw Kujawsko-Pomorskiego i Pomorskiego.

Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej przyznało 10.000 zł na pomoc mieszkańcom gminy Sośno, którzy najbardziej doświadczyli zniszczeń.

Wczoraj i dziś w Szubinie bezpłatnych porad prawnych udzielają: adw. Sławomir Szymański, adw. Łukasz Górski i adw. Krzysztof Kruk.

W najbliższa niedzielę, 10 września, pomocy prawnej pro bono będzie udzielał adwokat Maciej Adamowicz - w godz. 9.00-12.00 w parafii św. Marii Magdaleny w Wąwelnie oraz od godz. 12.30 w parafii Niepokalanego Serca Maryi w Sośnie.

Adwokaci z izby bydgoskiej od początku pomagają ofiarom nawałnicy, udzielając bezpłatnych porad prawnych. ORA w Bydgoszczy przekazała ponadto środki w wysokości 3000 zł na pomoc w zwalczaniu skutków nawałnicy w Rytlu. Do adw. Justyny Mazur, dziekan ORA w Bydgoszczy, przekazywane są również informacje o wpłatach indywidualnych adwokatów na rzecz poszkodowanych.

Działania rady zostały docenione m.in. przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego oraz Sołectwo Rytel, które podziękowało za pomoc Okręgowej Radzie Adwokackiej w Bydgoszczy na portalach społecznościowych. (Czytaj list od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego).

Porad prawnych pro bono udzielają również adwokaci izby pomorskiej. Okręgowa Rada Adwokacka w Gdańsku prowadzi listę adwokatów, którzy wyrazili chęć pomocy poszkodowanym. Osoby, które szukają pomocy adwokackiej, winny się zgłosić do ORA, która przekaże zgłoszenie do konkretnego adwokata. (tel. 58 301 72 21 lub mailowo katarzyna.laskawska@adwokatura.pl).

- Skierowaliśmy pismo do wszystkich wojewodów i burmistrzów na terenie naszej izby z informacją o gotowości udzielania bezpłatnej pomocy prawnej przez adwokatów osobom poszkodowanym przez nawałnicę. Zainteresowanie jest duże, natomiast w pierwszej kolejności poszkodowani muszą uporać się z pilniejszymi sprawami jak choćby usunięcie skutków nawałnicy. – powiedziała adw. Katarzyna Łaskawska, koordynatorka programu z ramienia Pomorskiej Izby Adwokackiej. 

ORA w Gdańsku przygotowuje też ulotkę z informacjami nt. przysługujących poszkodowanym praw. Ulotki zostaną przekazane do gmin, MOPSów i GOPSów.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry