Aplikantka Izabela Lach wyróżniona przez Rzecznika Praw Dziecka


Aplikantka adwokacka izby katowickiej – Izabela Lach zajęła drugie miejsce w konkursie Rzecznika Praw Dziecka na najlepszą pracę magisterską i doktorską dotyczącą praw dziecka.

Izabela Lach, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu w Opolu, otrzymała nagrodę za pracę pt. „Dziecko jako podmiot wolności sumienia i wyznania”.

Zwycięzcami konkursu zostali także Marta Dąbrowska, za pracę magisterską na temat „Grooming - wybrane aspekty prawnokarne i kryminologiczne” oraz Małgorzata Andrzejczak-Świątek, za pracę doktorancką: „Ochrona Praw Dziecka w sytuacjach nadzwyczajnych”.

Konkurs organizowany jest po raz szósty. Podstawowymi wyznacznikami dokonywania oceny zgłoszonej pracy są jej walory poznawcze, dostarczenie rzetelnej wiedzy o zjawiskach i poruszanych problemach, możliwość praktycznego wykorzystania rezultatów opracowania oraz innowacyjność pracy i rzetelność w zakresie metodologii. Kierunek kształcenia, dyscyplina naukowa, czy uczelnia nie wpływają na decyzje powołanego do oceny prac jury.

Pani Mecenas serdecznie gratulujemy. 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/