"Bal na leśnej polanie" w ORA Warszawa

"Bal na leśnej polanie" to hasło, pod którym odbyła się zabawa choinkowa dla dzieci w warszawskim Klubie Adwokata 20 stycznia.

Zabawę zorganizowała Komisja Integracji Środowiskowej, Kultury i Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Temat balu nawiązywał do powstającego serialu dla dzieci „Na Leśnej Wokandzie” realizowanego przez studio Artcore we współpracy z Komisją Wizerunku i Komunikacji ORA w Warszawie. Jedną z pomysłodawczyń serialu jest adw. Joanna Parafianowicz. 

(zobacz fragment serialu na FB)

Podczas balu zaprezentowano główne postaci z serialu m.in. Sowę – adwokata, Misia – sędziego oraz Dzika – prokuratora. Dzieci chętnie robiły sobie zdjęciami z tymi bohaterami.

W imprezie wzięło udział ponad 200 dzieci podzielonych na trzy grupy wiekowe. Bal poprowadzili przyjaciel zwierząt i dzieci Gajowy Zbyszek oraz piękna i tajemnicza Gaja, która rozumie mowę zwierząt. W każdej grupa odbywała się zabawa karnawałowa oraz kącik malowania buziek. Dodatkowo najmłodsze dzieci i dzieci w wieku przedszkolnym mogły obejrzeć przedstawienie teatralne, przygotowane przez znaną i lubianą Ewę Gorzelak-Dziduch. Dzieci z najstarszej grupy wzięły udział w warsztatach bębniarskich pt. "Na leśnej polanie w Afryce". Mali bębniarze mieli okazje stworzyć swój własny unikatowy utwór rodem z afrykańskiej dżungli.

Tradycyjnie spotkanie każdej grupy kończyło się pojawieniem się świętego Mikołaja, z którym wykonywano pamiątkowe zdjęcie i oczywiście następowało wręczenie prezentów. W tym roku w roli brodatego jegomościa z Laponii wystąpił po raz pierwszy adw. Robert Bednarczyk. W ostatniej grupie wiekowej Świętego Mikołaja wsparł w rozdawaniu prezentów nasz Izbowy Mikołaj, czyli dziekan adw. Mikołaj Pietrzak.

Wielu uczestników przybyło w fantazyjnych i tematycznych strojach.

Organizatorzy dziękują aplikantom, którzy pomagali w przygotowaniu prezentów i samego wydarzenia: apl. adw. Agacie Romanowskiej, apl. adw. Agacie Muchin, apl. adw. Agacie Wardzie, apl. adw. Klaudii Górskiej, apl. adw. Marii Kozłowskiej, apl. adw. Hannie Malanchyn, apl. adw. Szymonowi Studzińskiemu oraz apl. adw. Grzegorzowi Kukowce.

Poczęstunek został przygotowany przez restaurację Catering Smak Serwis i Bistro Synteza.

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie składa podziękowania Komitetu Organizacyjnego Choinki w którego skała weszły: adw. Monika Rajska, adw. Katarzyna Majer-Gębska, a także nieocenione pracownice Biura ORA Pani Grażyna Zakrzewska i Pani Alicja Konopczyńska. Największe gratulacje za pracę pro bono na rzecz naszego środowiska należą się mec. Katarzynie Majer-Gębskiej, która zajęła się oprawą Balu i kilkutygodniowymi przygotowaniami.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry