Benefis adwokat Krystyny Skoleckiej-Kona


12 maja w zabytkowej siedzibie i ogrodzie Okręgowej Rady Adwokackiej odbył się benefis adw. Krystyny Skoleckiej-Kona z okazji przejścia w stan spoczynku. Adwokat  Krystyna Skolecka-Kona jest adwokatem z najdłuższą praktyką adwokacką w Łodzi. Wpis na listę adwokatów uzyskała 16 grudnia 1954 roku w Łodzi.

Dzisiejszy  benefis jest wyznaniem szacunku i hołdu dla dorobku zawodowego, pozycji w Adwokaturze i postawy etycznej oraz dokonań na rzecz samorządu pani mecenas Krystyny Skoleckiej-Kona. Jest pani ikoną Adwokatury, a Wielka Odznaka Adwokatura Zasłużonym odzwierciedla wszystko kim Pani jest i co uczyniła dla Adwokatury” – powiedział na rozpoczęcie uroczystości adw. Jarosław Zdzisław Szymański, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi.

Laudacje na część dostojnej Jubilatki wygłosili była aplikantka pani mec. a obecnie Konsul Honorowy Francji adw. Alicja Bień, były aplikant Pani Mecenas - poseł na Sejm Cezary Grabarczyk, przedstawicielka Prezydenta Łodzi, dyrektor Departamentu Partycypacji Społecznej i Kultury Luiza Staszczak-Gąsiorek, adw. Jarosław Zdzisław Szymański, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi, adw. Stanisław Kłys, członek Naczelnej Rady Adwokackiej, syn Pani Mecenas - adw. Piotr Kona, adw. Maciej Lenart, wicedziekan ORA Łódź oraz w imieniu aplikantów adw. Magdalena Pietrzak. Odczytano również list gratulacyjny od adw. Jacka Treli, prezesa NRA. Uroczystość poprowadził adw. Piotr Kaszewiak, rzecznik prasowy ORA w Łodzi.

- „Zawsze wykonywałam ten zawód z wielka chęcią, pasja i miłością, ale to, co dziś od Państwa usłyszałam przeszło moje wyobrażenie. Nigdy nie myślałam, że usłyszę w tej sali, w tym roku, mając 88 lat tyle dobra, tyle piękna, tyle uroku, tyle głębi, tyle serca. To mnie tak wzruszyło, że właściwie powinnam skończyć. Ogromnie dziękuję za wnikliwość, za serce, za mądrość, za takt, za dyplomację, za wszystko co mi dawaliście i dajecie. Ale adwokat ma to do siebie, że nie może skończyć” – podziękowała bohaterka wydarzenia.

- „Na samą myśl, że już nie będę bronić, boli mnie serce. Jak się ponad 60 lat nic innego nie robi, tylko czyta akta i występuje w sądzie, to sala sądowa nawet w nocy się człowiekowi śni. Kiedy patrzę na swoje życie, wydaje mi się, że spacery z dziećmi, urlopy, wizyty w kinie czy w teatrze, to były tylko takie przepiękne przerywniki w procesach karnych” – podkreślała pani Mecenas.

Pani mec. adw. Krystyna Skolecka-Kona była wielokrotnie nagradzana za pracę zawodową i społeczną, m. in.: w 1980 roku Honorową Odznaką Miasta Łodzi, w 1989 roku Złotą Odznaką Adwokatury PRL, w 1994 roku Odznaką „Adwokatura Zasłużonym”, w 1999 roku Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, w 2013 roku „Wielką Odznaką Adwokatura Zasłużonym”, w 2014 roku medalem „Dla Obrońcy Praw Człowieka-Adwokatura Polska”.

Uroczystość uświetniły występy artystów - Leny Ledoff oraz Zbigniewa Maciasa.

Po oficjalnej części wszyscy zaproszeni goście zjedli uroczysty obiad w ogrodach Willi Richtera.

 

Fotorelacja z wydarzenia:

https://photos.google.com/share/AF1QipNkHko3BHMFQXcas-XdU7-DTkSG3T8OMAxL6hoK0lTc0hgJQBLSrI2m6_2OzmrUHQ?key=MjlRbzA3TEVsTlFzaDJaanNnXzdGLUpid0t4V2RB

 

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry