Białystok: briefing nt. kampanii „Adwokat w każdym przypadku”.

Kampania wizerunkowo-informacyjna Adwokatury pod hasłem: „Adwokat w każdym przypadku” wystartowała 12 sierpnia. Miesiąc później na białostockim Rynku Kościuszki, dr Agnieszka Zemke-Górecka - dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Białymstoku - podsumowała dotychczasowy przebieg kampanii.

- Po raz kolejny Adwokatura wyszła do społeczeństwa z komunikatem: jesteśmy dla Państwa, warto korzystać z naszych usług. Służymy pomocą nie tylko w sali sądowej, lecz również przed podpisaniem umowy kredytowej, deweloperskiej, czy jakiejkolwiek umowy, która jest dla Państwa niezrozumiała. Prowadzimy mediacje, służymy radą w każdym, trudnym życiowo przypadku – powiedziała adw. dr Agnieszka Zemke-Górecka.

W ramach kampanii stworzono portal www.adwokatwkazdymprzypadku.pl,  gdzie można uzyskać za darmo szereg porad.

- Korzystajcie Państwo z pomocy adwokatów. Macie wówczas gwarancję nie tylko najwyższych standardów, jeżeli chodzi o wiedzę, ale również pewność co do etyki zawodowej – dodał adw. Bartosz Wojda, koordynator kampanii w Izbie Adwokackiej w Białymstoku.

W trakcie briefingu pojawiały się pytania o liczbę i rozłożenie terytorialne kancelarii adwokackich na terenie Izby.

- Dostęp do usług adwokackich jest coraz mniej utrudniony. Nie ma miasta powiatowego, w którym nie działałoby kilka kancelarii adwokackich. Na stronie internetowej Naczelnej Rady Adwokackiej można wyszukać adwokata praktykującego najbliżej miejsca zamieszkania klienta i specjalizującego się w konkretnej dziedzinie prawa – dodał adw. Michał Brodecki.

Po udzieleniu odpowiedzi na pytania dziennikarzy, uczestniczący w briefingu adwokaci udali się na spacer, podczas którego wręczali ulotki z informacją o akcji oraz zachęcali przechodniów do wizyt w kancelariach adwokackich.

Fotografie: adw. Karolina Zimnoch

Tekst: adw. Bartosz Wojda


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry