Biblioteka Palestry: 100 lat izby adwokackiej w Poznaniu


W ramach serii wydawniczej Biblioteka Palestry ukazało się opracowanie historii Izby Adwokackiej w Poznaniu. Publikacja autorstwa adwokatów Cezarego Nowakowskiego i Tomasza Zińskiego wydana została z okazji 100-lecia Izby.

Autorzy przedstawiają "zarys dziejów Izby Adwokackiej w Poznaniu, która z wyjątkiem okresu II wojny światowej, nieprzerwanie funkcjonuje w ramach struktur samorządowych adwokatury polskiej. W czasie stu lat jej funkcjonowania wielokrotnie zmieniały się jej ramy ustrojowe oraz zakres terytorialny. Każdorazowo jednak członkowie samorządu zawodowego adwokatów w Poznaniu byli zaangazowani w działanie na rzecz ojczyzny i konsekwentnie stali na straży zasad państwa prawa." (fragment wprowadzenia)

W kiążce znajdują się informacje dotyczące historii, zasięgu terytorialnego, liczebności wielkopolskiej izby, sylwetki dziekanów, adwokatów-parlamentarzystów i adowkatów szczególnie zasłużonych dla Izby oraz całego samorządu adwokackiego. 

Współwydawcami książki są wydawnictwo Arche, Ośrodek Badawczy Adwokatury oraz Naczelna Rada Adwokacka.

Seria wydawnicza "Biblioteki Palestry" została zainicjowana przez Ośrodek Badawczy Adwokatury im. adw. W. Bayera w 2017 r.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry