Biblioteka Palestry: Zarys historii Izby Adwokackiej w Bielsku-Białej

W serii Biblioteki Palestry ukazało się opracowanie adw. dr. Rafała Guzika "Zarys histoii Izby Adwokackiej w Bielsku Białej.

W zamierzeniu autora publikacja ma na celu odtworzenie dziejów izby bielskiej, ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń znaczących, a także postaci, które współtworzyły adwokaturę w Bielsku-Białej i okolicznych miastach. Pomysł przygotowania publikacji powstał przy okazji obchodzonego w 2018 r. jubileuszu 100-lecia Odrodzonej Adwokatury Polskiej. Książka jest też okazją do upamiętnienia przypadającej w 2016 r. 40. rocznicy powstania Izby Adwokackiej w Bielsku-Białej.

Publikacja składa się z czterech rozdziałów, w których opisane są początki i okoliczności powstania izby, czas stanu wojennego, zmian ustrojowych, czasy po 1989 r. i rozważania autora o przyszłości.

Książka zawiera też biogramy osób najbardziej zasłużonych dla adwokatury bielskiej, spis adwokatów w momencie utworzenia Izby Adwokackiej w Bielsku-Białej oraz kolejne składy okręgowych rad adwokackich na przestrzeni lat.

Publikację wydało wydawnictwo Arche.

Seria wydawnicza "Biblioteki Palestry" została zainicjowana przez Ośrodek Badawczy Adwokatury im. adw. W. Bayera w 2017 r.

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry