Bydgoskie obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa


Przedstawiciele Bydgoskiej Izby Adwokackiej wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, które odbyły się 21 marca w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. 

Inicjatorem i organizatorem obchodów od kilku lat jest bydgoskie Stowarzyszenie Dziecięce Graffiti. Impreza odbyła się pod Honorowym Patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskidego, Mikołaja Bogdanowicza oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, Marka Gralika.

W wydarzeniu wzięli udział adw. Justyna Mazur, dziekan ORA Bydgoszcz, adw. Jarosław Wyrębski, wicedziekan oraz aplikantki adwokackie Mariola Wach i Joanna Wawrzyniak-Zaczyńska. 

Był kolorowy przemarsz przez Park Kazimierza Wielkiego do Fontanny „Potop” z Orkiestrą Dętą „Mechanik nr 1” , wystąpienia ekspertów i bogaty program artystyczny, stoiska m.in. z czasopismami, książkami i poradnikami dotyczącymi zespołu Downa, warsztaty dla dzieci oraz słodki poczęstunek.

Chętni mogli skorzystać także z bezpłatnych porad prawnych w ramach stoiska Bydgoskiej Izby Adwokackiej. 

Wydarzenie wsparł Urząd Wojewódzki, Urząd Miasta Bydgoszczy, Grupa deix Studio, Fundacja Dr Clown, Grupa Lok Wataha i ORA Bydgoszcz.

Relację fot. przygotował Dariusz Gackowski. 


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/