Bydgoszcz: adwokaci świętowali jubileusz 400-lecia liceum

Huczny jubileusz 400-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida odbył się 25 października w Bydgoszczy. Z tej okazji adwokaci z całej Polski, absolwenci "Jedynki", postanowili ufundować specjalną nagrodę dla wybitnego ucznia. 

Adwokaci zdecydowali o przyznaniu nagrody Łukaszowi Maliszewskiemu, uczniowi klasy 3b o profilu humanistyczno-prawnym. Jest on finalistą Olimpiady Historycznej, dzięki której już w drugiej klasie zapewnił sobie zwolnienie z matury z historii. Jest także laureatem wielu konkursów o tematyce historycznej, a specjalizuje się zwłaszcza w historii wojskowości. W tej dziedzinie nie ma sobie równych w całym województwie kujawsko-pomorskim.

Nagrodę w imieniu fundatorów wręczyli podczas uroczystej gali w Operze Nova, adw. Justyna Mazur, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy oraz adw. Tymoteusz Paprocki, wiceprzewodniczący Komisji Wizerunku i Komunikacji Warszawskiej Izby Adwokackiej.

Jeszcze raz gratulujemy Łukaszowi znakomitych osiągnięć naukowych i życzymy dalszych sukcesów o których, jesteśmy pewni, jeszcze nie raz usłyszymy.

Na przestrzeni czterech stuleci „Jedynka” przyniosła sporą liczbę absolwentów, w tym wielu wybitnych. Uczniami I LO byli, m.in., kryptolog i matematyk Marian Rejewski, znany filolog i filozof prof. Michał Paweł Markowski, reżyser Jerzy Hoffmann, czy lekarz chirurg Zygmunt Mackiewicz. Szkołę tę ukończyli też znani politycy Radosław Sikorski i Paweł Olszewski oraz prof. dr hab. inż. Kazimierz Sadkiewicz, nestor polskiego piekarstwa.

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry