Bydgoszcz: odbyły się szkolenia z zakresu mediacji

Pierwsza część szkolenia podstawowego z zakresu mediacji odbyła się 13 kwietnia w Klubie Adwokata w Izbie Adwokackiej w Bydgoszczy. Zajęcia zostały przeprowadzone przez adw. Cezarego Rogula, któremu jeszcze raz dziękujemy za całą przekazaną wiedzę.

Szkolenie zostało podzielone na część teoretyczną i praktyczną. W ramach teorii omówiono: podstawowe pojęcia związane z zarządzaniem sporem, rodzaje i etapy mediacji, a także rolę mediatora w sporze i narzędzia, którymi powinien się posługiwać. Uczestniczy zapoznali się z szerokim wachlarzem taktyk negocjacyjnych i zagłębili się w niuanse związane z prawidłowym prowadzeniem mediacji sądowych i pozasądowych. W trakcie części praktycznej adwokaci przygotowali sprawę do mediacji oraz wspólnie przeprowadzili jej symulację.

W dniach 26-28 kwietnia br. odbędzie się drugi etap szkolenia, po którym uczestnicy otrzymają certyfikaty, które uprawniają do wpisu na listę mediatorów sądowych oraz samodzielnego prowadzenia mediacji.

Szkolenie odbyło się przy dofinansowaniu z Naczelnej Rady Adwokackiej i współpracy z Centrum Mediacyjnym przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.


tekst i fot.: Dominika Król

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry