Bydgoszcz: wykład otwarty o prawach konsumenta

Wykład otwarty, którego tematem były prawa konsumenta, odbył się 17 maja w Klubie Adwokata w Bydgoszczy.

Poruszano tematy, jak: zakupy dokonane poza lokalem przedsiębiorstwa, usługi telekomunikacyjne, usługi dostępu do Internetu polegające głównie na uzyskaniu dostępu do zasobów sieci www, oszustwa związane z namawianiem osób starszych do udziału w "darmowych" pokazach garnków, materacy itd. oraz szereg kradzieży na tak zwanego "wnuczka".

Pierwszym prowadzącym spotkanie był pan podkomisarz Adam Kumkowski, który opowiedział o kradzieżach, które są przeprowadzane na osobach starszych. Obecnie oszuści nie tylko podszywają się pod wnuczków, ale także podają się za policjantów, dzięki czemu zdobywają zaufanie swoich rozmówców. Zostały przedstawione filmy prezentujące mechanizm działania złodziei oraz metody zapobiegania.

W drugiej części wykładu adwokat Tomasz Szamocki przedstawił podstawy wiedzy o ochronie praw konsumenta oraz opowiedział o nieuczciwych praktykach stosowanych przez sprzedawców. W trakcie wykładu zaprezentował podstawy prawne, które powinny być znane każdemu konsumentowi i sprzedawcy, przybliżył możliwe sposoby przeciwdziałania natrętnym telefonom lub mailom oraz uczulił słuchaczy na sytuacje, które powinny wzbudzać ich nieufność przy realizowania transakcji stacjonarnych i internetowych.

zdjęcia: Przemek Obarski

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski