Debata: Zmiany w wymiarze sprawiedliwości

Debata poświęcona zmianom w wymiarze sprawiedliwości odbędzie się 4 września w Bydgoszczy. Wezmą w niej udział adw. Michał Bukowiński, członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy oraz poseł na Sejm RP Łukasz Schreiber. Debata rozpocznie się o godz. 18.00 w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Organizatorem wydarzenia jest  Bydgoskie Forum Demokratyczne.

Podstawą demokracji jest debata i rzeczowa wymiana poglądów, zwłaszcza tych różniących się skrajnie. Zmiany w wymiarze sprawiedliwości proponowane przez rząd i zapisane w zawetowanych przez Prezydenta ustawach są daleko idące i wzbudziły bardzo silny sprzeciw obywatelski wyrażony w ogólnopolskich manifestacjach pod hasłem "Łańcuch światła". Tak silnych i licznych protestów, także w Bydgoszczy, Polska nie widziała od dawna. Oczekując na zapowiedziane przez Prezydenta projekty ustaw organizatorzy zapraszają na debatę posła PiS z adwokatem, uczestnikiem manifestacji lipcowych.

Łukasz Schreiber jest przedstawicielem najmłodszego pokolenia posłów PiS. Głosował za przyjęciem obu odrzuconych przez Prezydenta ustaw. Michał Bukowiński jest młodym bydgoskim adwokatem, członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy, który podczas manifestacji dał się poznać jako stanowczy przeciwnik proponowanych przez rząd rozwiązań prawnych. W poniedziałek spotkają się w celu spokojnej i rzeczowej wymiany poglądów, które w ostatnich tygodniach wzbudzały skrajne emocje. Organizatorzy liczą, że podobna forma dialogu i wymiany poglądów dla rozwiązywania trudnych problemów politycznych, dziś praktycznie nie istniejąca, będzie powtarzana w przyszłości. Debatę poprowadzi redaktor Robert Erdmann. 

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy oraz szczegółowe informacje tel. 605 992 921. 

Wydarzenie na Facebooku

4 września (poniedziałek), godz. 18.00

Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego 

ul. Karola Szymanowskiego 3, Bydgoszcz

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry