Finał Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Aplikantów Adwokackich w Białymstoku

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Aplikantów Adwokackich im. Stanisława Mikke odbył się 22 września w Białymstoku. Zwycięzcą został apl. adw. Grzegorz Talewski z Izby Adwokackiej w Gdańsku. Konkurs miał miejsce po dwudniowych obradach tegorocznej konferencji Kierowników Szkolenia Aplikantów Adwokackich. Wydarzenia te miały szczególnie doniosły charakter z uwagi na Jubileusz 100-lecia Odrodzonej Adwokatury Polskiej.

Konkurs przeprowadzono w Sądzie Rejonowym w Białymstoku, wzięło w nim udział 12 aplikantów adwokackich - laureatów eliminacji środowiskowych. Byli to aplikanci: Mateusz Cichoń (Izba Adwokacka w Katowicach), Agnieszka Daniszewska (Izba Adwokacka w Białymstoku), Piotr Jopek (Izba Adwokacka w Krakowie), Katarzyna Kozłowska (Izba Adwokacka w Zielonej Górze), Krzysztof Krok - Kowalski (Izba Adwokacka w Bielsko - Białej), Aleksandra Łapińska (Izba Adwokacka w Warszawie), Maciej Pająk (Izba Adwokacka w Poznaniu), Michał Rafalski (Izba Adwokacka w Warszawie), Grzegorz Słowiński (Izba Adwokacka w Lublinie), Błażej Tachasiuk (Izba Adwokacka w Gdańsku), Grzegorz Talewski (Izba Adwokacka w Gdańsku), Maciej Wyrzycki (Izba Adwokacka w Kielcach).

Zmagania konkursowe odbywały się w odpowiedniej scenerii – w tzw. zielonej sali rozpraw. Piękne wnętrze o wystroju w kolorze zielonym podkreślało nie tylko powagę wydarzenia, ale także zwracało uwagę na jego adwokacki charakter. 

W składzie jury zasiadali: przewodniczący – adw. Rafał Dębowski, sekretarz NRA, adw. Jakub Wende, członek NRA, adw. dr Agnieszka Zemke – Górecka, dziekan ORA w Białymstoku, adw. Elżbieta Nowak, przewodnicząca Komisji Kształcenia Aplikantów Adwokackich, adw. Jerzy Zięba, dziekan izby kieleckiej oraz adw. Jerzy Szczepaniak, laureat I Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego, który odbył się w 1977r.

Zwycięzcą konkursu został apl. adw. Grzegorz Talewski z Izby Adwokackiej w Gdańsku. II miejsce zajął aplikant Izby Adwokackiej w Bielsku Białej apl. adw. Krzysztof Krok-Kowalski. Jury przyznało III miejsce apl. adw. Błażejowi Tachasiuk z Izby Adwokackiej w Gdańsku.

Apl. adw. Agnieszka Daniszewska reprezentująca Izbę Adwokacką w Białymstoku otrzymała nagrodę specjalną od pani Bożeny Mikke, żony patrona Konkursu Krasomówczego, śp. adw. Stanisława Mikke. Nagroda Publiczności trafiła w ręce apl. adw. Agnieszki Daniszewskiej. Rzecznik Dyscyplinarny Adwokatury, adw. Ewa Krasowska wyróżniła apl. adw. Macieja Wyrzyckiego z Izby Adwokackiej w Kielcach.

Po wręczeniu nagród i wyróżnień głos zabrał adw. Jerzy Szczepaniak, który wskazywał jak ważna jest w sądach sprawiedliwość.

Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu serdecznie gratulujemy.


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski