III Koncert Bożonarodzeniowy Aplikantów Adwokackich warszawskiej izby


III Bożonarodzeniowy Koncert Aplikantów Izby Adwokackiej w Warszawie odbył się 15 grudnia 2016 r. 

Sala im. Henryka Krajewskiego zapełniła się po brzegi. W trzeciej edycji Bożonarodzeniowego Koncertu Aplikantów Adwokackich Izby Adwokackiej w Warszawie organizowanym przez Komisję Integracji Środowiskowej, Kultury i Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie we współpracy z Samorządem Aplikantów Adwokackich Izby Warszawskie wzięła udział rekordowa liczba aż 20 wykonawców, w tym aplikanci z izby lubelskiej i wielkopolskiej.  Na scenie obok fortepianu stała choinka, u żyrandoli pojawiła się świąteczna jemioła.

Na widowni zasiedli znamienici goście, między innymi wicedziekani ORA w Warszawie: adw. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska i adw. Andrzej Orliński, członek NRA adw. Bartosz Grohman, członkowie ORA: adw. Agata Rewerska i adw. Sławomir Zdunek, I zastępca rzecznika dyscyplinarnego adw. Grzegorz Fertak, przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury i Sportu adw. Monika Rajska, kierownik Szkolenia Aplikantów Adwokackich adw. Anna Borkowska. 

Podczas koncertu królowały tradycyjne polskie kolędy. Jednak można było także posłuchać pięknych prawosławnych kolęd, śpiewanych a capella, muzyki instrumentalnej wykonywanej na gitarze elektrycznej, a następnie na fortepianie. Deklamowane były autorskie utwory poetyckie, wykonywane piosenki musicalowe oraz znane bożonarodzeniowe szlagiery zza Oceanu. Śpiewając solo i w duetach, przy akompaniamencie i a cappella, grając na instrumentach, aplikanci-artyści przenieśli widzów do niejednej bajki, raz wzruszając, innym razem – bawiąc. Udział publiczności nie ograniczał się zresztą do biernej obserwacji wykonawców – dzięki śpiewnikom widzowie wtórowali wykonawcom. Można śmiało przewidywać, że za rok chętnych do występu będzie jeszcze więcej.

Koncert poprowadzili: apl. adw. Dominika Tomaszewska i apl. adw. Robert Bednarczyk.

Podczas Koncertu wystąpili (według wejścia na scenę):

apl. adw. Weronika Zdeb („What The World Needs Now is Love”

apl. adw. Tuan Pham („White Christmas” i „Let it Snow”)

apl. adw. Sylwia Swoboda  („Jest taki dzień”)

apl .adw. Joanna Obrębska („Mary did you know”)

apl. adw. Jerzy Ferenz („Modlitwa” i „*** Zaprzyjaźniony redemptorysta powiedział mi kiedyś...” - utwory autorskie)

apl. adw. Monika Wiśniewska („Kolęda Warszawska 1939”),

apl. adw. Adriana Gostępska („Jezus Malusieńki”)

apl. adw. Dominika Tomaszewska („Uciekali”)

adw. Katarzyna Majer – Gębska („Oj, Maluśki, Maluśki”)

apl. adw. Dawid Woźniak („ All I Want For Christmas Is You")

apl. adw. Izabela Laurent („Last Christmas” i„Wham”), Izba Adwokacka w Lublinie

apl. adw. Mateusz Korteweg („Gdy się Chrystus Rodzi”)

apl. adw. Klaudyna Rybak („Flet pasterza”)

apl. adw. Anna Stafiej („W żłobie leży”) oraz w duecie z apl. adw. Tuan Pham („Pierwsza Gwiazda”)

apl. adw. Magdalena Robaszyńska („Cicha Noc”), Izba Adwokacka w Poznaniu

adw. Julita Nietrzpiel i apl. adw. Magdalena Niegierewicz  („Spy Isuse, Spy” i „W stranie Iudiejskoj”).

Koncert zwieńczyła wspólna kolęda „Przybieżeli do Betlejem”. Na scenie tradycyjnie wystąpił adw. Andrzej Orliński, wicedziekan.  Wykonawcom towarzyszył pianista Piotr Kozłowski.  Przepiękny śpiewnik i program koncertu przygotowała Marta Wyszyńska, doktorantka SGH.

Koncert był także doskonała okazją do podsumowania ważnych dla aplikantów wydarzeń minionego roku. Jednym z nich była ogólnopolska konferencja naukowa „Adwokatura wobec zmian w prawie cywilnym i karnym” zorganizowana we wrześniu 2016 roku w Sejmie PR przez Samorząd Aplikantów Adwokackich Izby Adwokackiej w Warszawie oraz czasopismo „Młoda Palestra”. Apl. adw. Magdalena Robaszyńska, redaktor naczelna, omówiła także rok działalności czasopisma „Młoda Palestra”, pisma o tradycjach sięgających dwudziestolecia międzywojennego, którego działalność wznowiono w ubiegłym roku.  „Młoda Palestra” była patronem medialnym wydarzenia, a transmisję z koncertu można było obejrzeć na profilu czasopisma  na Facebooku.

Wszyscy wykonawcy otrzymali w prezencie książkę „Mordowanie na Ekranie” autorstwa adw. Jacka Dubois.  Mec. Dubois, który jest jednym z ulubionych wykładowców prawa karnego, zaszczycił swoją obecnością i podpisał wszystkie książki.

Partnerem koncertu było Wydawnictwo CH Beck, które również ufundowało nagrody wykonawcom.

W trakcie wydarzenia zbierane były także pluszowe zabawki dla Stowarzyszenia „Akcja Miś”,  z inicjatywy adw. Agnieszki  Błażowskiej, członka Komisji Integracji Środowiskowej.  Zbiórka cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem wśród członków naszej Izby.

W skład Komitetu Organizacyjnego Koncertu weszły: adw. Monika Rajska, adw. Katarzyna Majer–Gębska, adw. Marta Tomkiewicz,  apl. adw. Dominika Tomaszewska oraz apl. adw. Joanna Tkaczyk.

Zapis całego koncertu jest dostępny na FP Młodej Palestry (zobacz film

Zdjęcia Michał Borowski - Fotograf

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry