In Gremio o nowej procedurze karnej

W najnowszym numerze pisma szczecińskich prawników przeczytamy m.in. o nowej procedurze karnej, o proteście adwokatury oraz o odpowiedzialności odszkodowawczej komornika.

O obowiązującej od 1 lipca 2015 r. nowelizacji procedury karnej z sędzią Sądu Najwyższego Michałem Laskowskim rozmawia adw. Piotr Dobrołowicz. Adw. Tomasz Koncewicz dzieli się z czytelnikami swoimi przemyśleniami na temat interpretacji prawa przez polskie sądy. W mediach w ostatnim czasie często pytano o odpowiedzialność odszkodowawczą komorników. Joanna Stempień, asesor komorniczy Izby Komorniczej w Szczecinie, udziela odpowiedzi.

W cyklu „Z Repertorium Rzecznika” r.pr. Błażej Baumgart, rzecznik dyscyplinarny OIRP w Szczecinie, prezentuje sprawy, które były przedmiotem postępowań dyscyplinarnych w samorządzie radcowskim.  

O ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej z punktu widzenia aplikanta piszą apl. adw. Agata Urbanowska oraz apl. adw. Dagmara Stech.

Ponadto w numerze relacje z konferencji na temat wojewódzkich komisji do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych, z debaty na temat społecznej roli adwokatury i samorządu radcowskiego w polskiej demokracji, ślubowania adwokatów oraz informacje na temat protestu adwokatów w sprawie stawek adwokackich i ogólnopolskiego strajku pracowników sądów.

Zachęcamy do lektury.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry