Inicjatywy pomocowe białostockiej izby adwokackiej

Izba Adwokacka w Białymstoku poprowadzi nieodpłatne szkolenia skierowane do grupy zawodowej rolników z zakresu prawa cywilnego i rodzinnego pod nazwą ADWOKAT POMAGA #adwokatpomaga.

Uroczyste podpisanie porozumienia w tej sprawie miało miejsce 20 grudnia 2017 r. w Urzędzie Gminy w Bielsku Podlaskim. 

Szkolenia będą organizowane we współpracy z 23 gminami z południowej części województwa podlaskiego. W spotkaniu 20 grudnia wzięli udział przedstawiciele Izby Adwokackiej w Białymstoku oraz wójtowie i burmistrzowie gmin: Miasto Bielsk Podlaski, Miasto Hajnówka, Miasto Siemiatycze, Brańsk, Kleszczele, Orla, Białowieża, Grodzisk, Nurzec Stacja, Narewka, Dubicze Cerkiewne, Czyże, Milejczyce, Perlejewo, Czeremcha, Rudka, Wyszki, Gmina Siemiatycze, Narew, Boćki

Akcja edukacyjna polegać ma na przeprowadzeniu cyklu spotkań, podczas których adwokaci będą wskazywać rolnikom ich podstawowe prawa z zakresu prawa rodzinnego (tematyka alimentów, rozwodu, opieki nad dziećmi), odszkodowań za szkody powstałe w ramach prowadzenia działalności rolniczej oraz prawa spadkowego. Spotkania będą się odbywały w każdej z w/w gmin, aby dotrzeć do jak największej liczby osób.

Każde z takich spotkań będzie trwać około godziny, prowadzący szkolenie będą też odpowiadać na pytania uczestników. Szkolenia celowo organizowane będą w miesiącach zimowych, kiedy prace polowe nie obciążają tak rolników i ich rodzin. 

(relacja telewizyjna)

(relacja radiowa)

Ponadto, adwokaci z izby białostockiej zebrali podczas spotkania wigilijnego 9 grudnia 3149 zł na rzecz Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie DROGA. 

(zobacz więcej)

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry
banner polski