IX Dni Kultury Adwokatury Polskiej w Krakowie 24-27 października

IX Dni Kultury Adwokatury Polskiej w Krakowie odbęda się 24-27 października 2019r. Zapraszają na nie Komisja Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki Naczelnej Rady Adwokackiej i Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie.

Ramowy program uroczystości:

24 października 2019 r. (czwartek) - godz. 19.00 inauguracja i uroczysty koncert poświęcony pamięci św. Jana Pawła II w Klubie Adwokata w Krakowie.

25 października 2019 r. (piątek) - w godzinach przedpołudniowych zwiedzanie Starego Kazimierza, który przez wiele wieków był miejscem współistnienia i przenikania się kultury żydowskiej i chrześcijańskiej. W programie również zwiedzanie Muzeum Tadeusza Kantora.

Godz. 18.00 - spotkanie oraz wykład pt.: „Estetyka prawa, teoria czy rzeczywistość prawników” z dr. hab. Kamilem Zeidlerem, prof. UG, autorem książki „Estetyka Prawa” oraz współautorem publikacji „Perelman”. Po wykładzie panel dyskusyjny prowadzony przez adw. Andrzeja Zwarę, prezesa Ośrodka Badawczego Adwokatury.

Godz. 20.00 - koncert artystów z Włoch i Szwajcarii, organizowany wspólnie z Włoskim Instytutem Kultury w Krakowie.

26 października 2019r. (sobota) - w godzinach porannych zwiedzanie Nowej Huty i tamtejszego Muzeum. Nowa Huta (miasto i kombinat metalurgiczny) była sztandarową budową wczesnych lat PRL-u. Dzięki powstaniu strefy objętej zakazem budowlanym wokół kombinatu, na terenie Nowej Huty zachowało się wiele przykładów zabudowy wiejskiej, liczne dwory i pałace oraz obiekty sakralne. Po zwiedzaniu obiad w restauracji „Stylowa”.

Następnie wizyta w Dworku Jana Matejki w Krzesławicach, zaprojektowanego przez samego malarza. Urządzono tu wystawę pamiątek po mistrzu, zrekonstruowano salon artysty, w pokojach wyeksponowano kopie jego obrazów i ustawiono sztalugi. Jeden z pokoi poświęcony jest osobie Hugona Kołłątaja.

Godz. 20.00 - Piwnica pod Baranami z autorskim programem.

27 października 2019 r. (niedziela) - o godz. 12.00 uroczysta msza w intencji Adwokatury Polskiej w Kościele Ojców Dominikanów, którą odprawi profesor Jan Andrzej Kłoczkowski OP.

Dni Kultury Adwokatury są świętem całej Polskiej Adwokatury i niezastąpioną okazją do wymiany myśli i poglądów.

Do uczestnictwa w Dniach Kultury zapraszają: adw. Paweł Gieras, dziekan ORA w Krakowieadw, Stanisław Kłys, członek NRA i adw. Stanisław Estreich, przewodniczący KIŚKSiT i dziekan ORA w Lublinie.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry