Izba Katowicka: spotkanie i koncert noworoczny

Gościem specjalnym noworocznego spotkania w Izbie adwokackiej w Katowicach 13 stycznia był adw. Jacek Trela, prezes NRA oraz abp Wiktor Skworc. Z kolei 11 stycznia odbył się noworoczny koncert, z udziałem m.in. adw. prof. dr. hab. Piotra Kardasa, wiceprezesa NRA oraz prezydent Miasta Zabrze Małgorzaty Mańki-Szulik.

Spotkania przedstawicieli śląskiego samorządu adwokackiego z metropolitą katowickim to tradycja licząca już 30 lat. Wśród gości byli też m.in. dziekan ORA w Opolu adw. Marian Jagielski wraz z wicedziekanem tej Izby adw. Łukaszem Wójcikiem.

Spotkanie odbyło się w uroczystej i rodzinnej atmosferze, obecni byli zarówno nestorzy palestry katowickiej, jak i najmłodsze pokolenie.

Spotkanie było okazją nie tylko do śpiewania kolęd, ale przede wszystkim czasem wspólnej refleksji. Dyskutowano o minionym roku i o nadziejach związanych z trwającym już rokiem 2020, dzielono się planami na przyszłość.
Ksiądz arcybiskup wspominał m.in. o nadchodzącej w tym roku beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, ale również o innym niezmiernie ważnym wydarzeniu dla Śląskiego Kościoła, jakim będzie beatyfikacja zmarłego męczeńską śmiercią katowickiego księdza Jana Machy. Kilka słów poświęcono także osobie Wojciecha Korfantego, który w minionym roku doczekał się własnego pomnika w Warszawie.

Wcześniej, 11 stycznia 2020 roku, odbył się III już Koncert Noworoczny Izby Adwokackiej w Katowicach. W koncercie uczestniczyli licznie adwokaci i aplikanci adwokaccy naszej Izby adwokackiej wraz z bliskimi. Wśród zaproszonych gości pojawili się min. pani prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik, wiceprezes NRA adw. prof. dr. hab. Piotr Kardas, dziekan prof. Krystyna Olczyk ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, dr Robert Życiński Kanclerz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, dr Jacek Kozakiewicz, wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej, Grzegorz Bomba, dyrektor Oddziału NBP w Katowicach oraz mecenas Witold Pospiech, dziekan Izby Piotrkowsko- Częstochowskiej.

Jak co roku moc wrażeń zapewniła Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego, zaś publiczność mogła wysłuchać utworów w wykonaniu Katarzyny Oleś- Blacha - sopranistki koloraturowej, primadonny Opery Krakowskiej oraz tenora Adriana Domareckiego. 

Dziekan Izby Adwokackiej w Katowicach adw. Roman Kusz przywitał licznie zebraną publiczność, której złożył życzenia noworoczne. Koncert poprowadziły adwokat Ewa Labocha - Pietras i adwokat Kinga Widera.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry