Izba katowicka uznała Larsa Kocha niewinnym


Aż 250 adwokatów i aplikantów adwokackich izby katowickiej wcieliło się 17 września w rolę ławników procesu Larsa Kocha, uznając oskarżonego niewinnym. Głosowanie ws wyroku to stały element spektaklu teatralnego "Terror", wg tekstu niemieckiego dramaturga, Ferdinanda von Schiracha. Tym razem odbył się on w Sali Sejmiku Śląskiego wyłącznie dla członków izby katowickiej. 

Fabuła spektaklu mówi o prawdziwych wydarzeniach - w maju 2013 roku w Niemczech, wówczas 31-letni Lars Koch, major lotnictwa wojskowego, zabił 164 osoby. Za pomocą kierowanego pocisku rakietowego powietrze-powietrze, zestrzelił nad miejscowością Oberappersdorf samolot pasażerski typu Airbus A320, odbywający lot z Berlina do Monachium. W rezultacie śmierć ponieśli wszyscy pasażerowie, znajdujący się na pokładzie samolotu. Lars Koch przyznał się do popełnienia czynu. Samolot, który zestrzelił, został wcześniej porwany przez terrorystów. Kontrolę nad nim przejął zamachowiec-samobójca związany z jednym z odłamów Al-Kaidy. Porywacz zamierzał rozbić maszynę na wypełnionym po brzegi stadionie piłkarskim Allianz Arena w Monachium, na którym odbywał się mecz Niemcy – Anglia, który oglądało ponad 70 tysięcy kibiców.

Specyfiką spektaklu jest to, że widzowie mogą decydować o orzeczeniu winy bądź niewinności oskarżonego. 

Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach zamówiła spektakl dla członków swojej izby, rozdając im bilety na zamknięty pokaz. Adwokaci i aplikanci adwokaccy mieli okazję wzielić się w rolę ławników i zadecydować o winie lub niewinności oskarżonego. Tym razem sala ławników uniewinniła Larsa Kocha. 

Proces w rekonstrukcji Roberta Talarczyka odbywa się w zabytkowej Sali Sejmu Śląskiego.

Informacje o spektaklu znajdują się na stronie Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego (zobacz stronę

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email

Polecane strony

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Newsletter Adwokatury
http://e-magazynadwokat.pl/
https://www.mlodapalestra.pl/
Muzeum Adwokatury
https://adwokatwkazdymprzypadku.pl/
Palestra Świętokrzyska
Biblioteka Palestry